ابراز تمایل اتحادیه اروپا برای همکاری با رئیس جدید آژانس در جهت حفظ برجام

به گزارش فروشگاه کوچک، سخنگوی اتحادیه اروپا از تمایل این اتحادیه برای همکاری با مدیر جدید آژانس بین المللی انرژی اتمی برای حفظ برجام اطلاع داد.

ابراز تمایل اتحادیه اروپا برای همکاری با رئیس جدید آژانس در جهت حفظ برجام

برای سفر به تور اروپا با بهترین کارشناسان مشورت کرده و بهترین برنامه سفر را انتخاب کنید.

به گزارش خبرنگاران، به نقل از سرویس اقدامات خارجه اروپا، سخنگوی اتحادیه اروپا در بیانیه ای با تبریک انتصاب رافائل ماریانو گروسی به عنوان مدیرکل جدید آژانس بین المللی انرژی اتمی و با اشاره به نقش اساسی این آژانس در نظارت و راستی آزمایی تعهدات ایران ذیل برجام نسبت به حمایت کامل از مدیرکل جدید این آژانس و افزایش همکاری ها در مورد حفظ و اجرای کامل برجام ابراز امیدواری کرد.

به گزارش خبرنگاران، رافائل گروسی دیروز، سه شنبه توانست آرای کافی را برای جانشینی یوکیا آمانو به عنوان مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی به دست آورد.

رافائل گروسی آرژانتینی که 58 سال سن دارد در رقابتی نزدیک با کورنل فروتای رومانیایی، معاون سابق یوکیا آمانو، مدیرکل درگذشته آژانس بین المللی انرژی اتمی و مدیرکل موقت این آژانس توانست پیروزی را از آن خود کند.

گروسی روز سه شنبه توانست دو سوم آرای مورد احتیاج را از آن خود کند و حمایت 24 کشور عضو شورای حکام را به دست آورد. 10 کشور دیگر از فروتا حمایت کردند و یک کشور رای ممتنع داد.

رافائل ماریانو گروسی پس از انتصاب به مقام ریاست آژانس در پاسخ به سوال خبرنگاری که در مورد رویکرد وی در روبرو با مسائل هسته ای ایران می پرسید، وعده داد که به صورت مستقل و بی طرفانه عمل خواهد نمود.

وی حاضر نشد که بیش از این در مورد جزئیات رویکرد خود در مورد ایران صحبت کند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 2 آذر 1398 بروزرسانی: 12 مهر 1399 گردآورنده: foroshgahak.ir شناسه مطلب: 541

به "ابراز تمایل اتحادیه اروپا برای همکاری با رئیس جدید آژانس در جهت حفظ برجام" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ابراز تمایل اتحادیه اروپا برای همکاری با رئیس جدید آژانس در جهت حفظ برجام"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید