احتمال شدت گرفتن کرونا در آبان و آذر، باید آماده باشیم

به گزارش فروشگاه کوچک، رئیس بیمارستان شریعتی با اشاره به فروکش پیک پنجم کرونا، گفت: باید آمادگی کامل داشته باشیم، زیرا شاید در آبان و آذر هم درگیری ها زیاد گردد.

احتمال شدت گرفتن کرونا در آبان و آذر، باید آماده باشیم

به گزارش گروه اجتماعی خبرنگاران، سعید رضا مهرپور، در گفتگوی ویژه خبری شبکه دو سیما، با اشاره به اینکه پیک پنجم کرونا طولانی شد، اضافه نمود: پیک های قبلی حدود یک تا یک ماه و نیم طول می کشید، اما پیک پنجم تقریباً دو ماه و نیم طول کشید و از همه پیک های دیگر بالاتر رفت و شرایط بسیار سخت و دشواری را در بیمارستان ها پشت سر گذاشتیم.

وی با اشاره به حجم زیاد فداکاری کادر درمان و پشتیبانی در بیمارستان ها، ادامه داد: اکنون تعداد مراجعه کنندگان بسیار کمتر شده و بخش های بیمارستان ها در حال بازگشت به روال قبل هستند.

مهرپور اضافه نمود: بیش از نصف بیمارستان شریعتی به بیماران کرونا اختصاص داده شده بود و تعداد بستری شدگان کرونایی در بعضی موارد به بیش از 250 نفر رسیده بود.

رئیس بیمارستان شریعتی با اشاره به اینکه با حجم کنونی واکسیناسیون، اگر پیک دیگری هم در پیش باشد مانند پیک های قبلی نیست، اضافه نمود: باید آمادگی کامل را داشته باشیم، زیرا شاید در آبان و آذر هم درگیری ها زیاد گردد.

مهرپور اضافه نمود: مشاهدات نشان داده است کسانی که دو دوز واکسن را زده بودند و دو هفته از دوز دوم آن ها گذشته بود، مرگ و میر در آن ها کمتر بود.

رئیس بیمارستان شریعتی با تاکید بر اینکه مرگ و میر در کسانی که واکسینه نشده بودند بیشتر بود، از مردم خواست که واکسن بزنند و آن را یک مسئولیت اجتماعی بدانند.

مهرپور با اشاره به اینکه تا به امروز درمان ثابت شده ای برای بیماری کرونا وجود ندارد، گفت: برای فلج اطفال و آبله هم درمان ثابت شده ای نداریم، اما با واکسیناسیون توانستیم آن ها را کنترل کنیم؛ بنابراین تزریق واکسن کرونا بسیار مهم است، زیرا به اندازه زیادی از مرگ و میر جلوگیری می نماید.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 1 مهر 1400 بروزرسانی: 1 مهر 1400 گردآورنده: foroshgahak.ir شناسه مطلب: 1879

به "احتمال شدت گرفتن کرونا در آبان و آذر، باید آماده باشیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "احتمال شدت گرفتن کرونا در آبان و آذر، باید آماده باشیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید