ارفاق یوفا به باشگاه ها برای اجرای قانون بازی جوانمردانه اقتصادی به خاطر کرونا

به گزارش فروشگاه کوچک، ضربات اقتصادی وارد به لیگ های اروپایی ممکن است اتحادیه فوتبال این قاره را مجاب کند در قوانین اقتصادی خود تجدید نظر کند.

ارفاق یوفا به باشگاه ها برای اجرای قانون بازی جوانمردانه اقتصادی به خاطر کرونا

به گزارش فروشگاه کوچک، میلیون ها یورو خسارتی که به خاطر تعطیلی مسابقات ورزشی در قاره اروپا به لیگ های فوتبال قاره سبز وارد آمده و خواهد آمد، تمامی دست اندرکاران این ورزش را برای پیدا کردن راه های کاهش ضرر به تکاپو انداخته است.

در این میان بعضی باشگاه ها اقدام به کاهش دستمزد و حقوق بازیکنان شان گرفته اند و بعضی دیگر هم مجبور شده اند به آنها مرخصی بدون حقوق بدهند و موقتاً قطع همکاری نمایند. با این حال ممکن است که احتیاج به تمهیدات بیشتری برای یاری به آنها وجود داشته باشد.

به همین دلیل، اتحادیه فوتبال اروپا در نظر دارد که تغییراتی را در ساختار اقتصادی اش اعمال کند که این شامل قانون بازی جوانمردانه اقتصادی هم می گردد.

یوفا با هدف جلوگیری از بی حساب و کتاب خرج کردن باشگاه ها قانون بازی جوانمردانه اقتصادی را تعریف کرد که بر اساس آن باشگاه موظف شدند به اندازه درآمد واقعی شان بازیکن بخرند. اما اکنون با ضررهایی اقتصادی که به باشگاه ها به خاطر تعلیق طولانی مسابقات و از دست دادن درآمدهای حاصل از بلیت فروشی، حق پخش تلویزیونی و سایر پاداش ها وارد شده، یوفا میخواهد به باشگاه ها ارفاغ کند به گونه ای که اگر کل مخارج آنها در طول یک فصل باعث ایجاد ترازی منفی بیش از 30 میلیون یورو گردد، برای شان جریمه ای در نظر نگیرد. در حال حاضر سقفی که قانون جوانمردانه اقتصادی یوفا برای ضرر اقتصادی باشگاه های در نظر گرفته 30 میلیون یورو است.

طبق گزارش نشریه گاتزتا دلواسپورت، دو کمیسیون در اتحادیه فوتبال اروپا تشکیل شده که وظیفه آنها پیدا کردن راهکارهایی برای کاهش ضرر باشگاه ها است. یوفا پیش از این با درخواست لیگ های اروپا برای موکول کردن یورو 2020 به سال 2021 موافقت کرد. به این ترتیب لیگ ها این فرصت را خواهند داشت که مسابقات لیگ را به انتها برسانند و درآمدهای حاصل از فروش حق پخش آنها و ... حفظ نمایند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 20 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 20 اردیبهشت 1399 گردآورنده: foroshgahak.ir شناسه مطلب: 978

به "ارفاق یوفا به باشگاه ها برای اجرای قانون بازی جوانمردانه اقتصادی به خاطر کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ارفاق یوفا به باشگاه ها برای اجرای قانون بازی جوانمردانه اقتصادی به خاطر کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید