اسکوچیچ: نمی توانم بگویم تیم ملی ایران شرایط خوبی دارد

به گزارش فروشگاه کوچک، سرمربی تیم ملی فوتبال ایران گفت: شرایط گروه ما به شکلی است که نمی توانم بگویم شرایط خوبی داریم.

اسکوچیچ: نمی توانم بگویم تیم ملی ایران شرایط خوبی دارد

به گزارش گروه ورزشی خبرنگاران، دراگان اسکوچیچ درباره سفر به تبریز و بازدید از امکانات باشگاه تراکتور گفت: از مسئولان تراکتور خیلی ممنون هستم که من را به تبریز دعوت کردند. امکانات این باشگاه را دیدم و هر وقت به این شهر می آیم احساس خیلی خوبی دارم. هدف من از سفر به تبریز احترام به بازی مهمی بود که بین تراکتور و سپاهان برگزار گردید.

وی اضافه کرد: برای محمدرضا زنوزی و باشگاه خوب تراکتور احترام قائل هستم، زیرا این باشگاه در ایران خیلی باشگاه مهمی است و طرفداران زیادی دارد. از حضور در تبریز لذت می برم، زیرا شهر خاصی در ایران است و خیلی سخت است که بخواهم آن را با شهری در کرواسی از لحاظ فرهنگی مقایسه کنم.

سرمربی تیم ملی فوتبال ایران توضیح داد: شور و حرارت طرفداران تراکتور را می توانم با استادیوم های انگلیس مقایسه کنم. به همین دلیل فشار زیادی روی تیم تراکتور از سوی طرفداران وجود دارد اما در فوتبال چنین مسائلی وجود دارد. باشگاه هایی که چنین طرفداران پرشوری دارند واقعا دوست دارم. فوتبال باید با حضور طرفداران برگزار گردد، مثلاً وقتی دربی ها را می بینم لذت می برم، زیرا طرفداران زیادی در استادیوم هستند. بعضی باشگاه ها در ایران طرفداری ندارند و به همین دلیل ایجاد مسائل انگیزشی در آنها سخت می گردد. خیلی برای باشگاه مهم است که طرفدار پشت آن باشد و این موضوع خیلی خوب است.

اسکوچیچ در باره آخرین شرایط تیم ملی فوتبال ایران مطرح کرد: شرایط گروه ما به شکلی است که نمی توانم بگویم شرایط خوبی داریم. در این مدت بررسی زیادی روی تیم ملی ایران انجام داده ایم، روزانه ساعت های زیادی کار کردیم تا بهترین راه چاره را پیدا کنیم. می خواهیم تیمی بسازیم که انرژی بیشتری داشته باشد و کیفیت بیشتری در زمین ارائه بدهد. برای ساختن بهترین تیم در این مدت خیلی کوشش کردیم.

وی اضافه کرد: ایران کشور خیلی مهمی در آسیاست و باید بهترین کاری که ممکن است انجام بدهیم. باید فکر و ایده های عظیمی داشته باشیم و نباید به چیزهای کوچک فکر کنیم. اکنون به انرژی و حمایت احتیاج داریم. قول می دهم شرایط تیم ملی ایران مانند بازی های قبل نخواهد بود.

سرمربی کروات تیم ملی فوتبال ایران درباره مزیت حضور همزمان سه کاپیتان تیم ملی در تراکتور گفت: نمی توانم در باره تک تک بازیکنان صحبت کنم، اما نفراتی مانند مسعود شجاعی، اشکان دژاگه و احسان حاج صفی 15-10 سال است که در سطح تیم ملی کار می نمایند. آنها در سال های گذشته پرچم ایران را در سطح جهانی نشان دادند. تا به امروز با اشکان صحبت نکرده ام، اما در صحبت هایم با حاج صفی و شجاعی متوجه شدم انسان های فوق العاده ای هستند. این سه بازیکن نفرات شگفت انگیزی هستند که می توانند به تراکتور یاری نمایند.

اسکوچیچ در باره امکانات زیرساختی باشگاه تراکتور شرح داد: وقتی من امکانات تراکتور را با باشگاه های مطرح اروپایی مقایسه می کنم متوجه می شوم در این باشگاه کارهای خوبی اجرا شده، زمانی با تیم فولاد به تبریز آمدم و به مدیر این تیم گفتم امکانات تراکتور خیلی خوب است و باید برای تمام باشگاه ها الگو باشد.

وی در باره لزوم همدلی بین مربیان باشگاهی و سرمربی تیم ملی برای موفقیت ملی پوشان تیم ملی کشورمان در دیدارهای آینده گفت: همه جای جهان درباره آی کیو خیلی شنیده اید، اما اکنون موضوع مهم آن است که آی کیو همان داشتن ارتباطات است. اعتقاد دارم اکنون باشگاه ها بازیکنان را آموزش می دهند و من به عنوان سرمربی تیم ملی باید بازیکنان را انتخاب کنم. باشگاه و سرمربی اش یک سال مربی را در اختیار دارد اما من یک ماه، به همین دلیل شناخت مربی باشگاهی از بازیکنان نسبت به من که سرمربی تیم ملی هستم، خیلی بیشتر است. وقتی ارتباطی بین ما برقرار گردد همه می دانیم که چه کاری انجام می دهیم. به همین دلیل داشتن ارتباط خیلی مهم است.

سرمربی تیم ملی ادامه داد: موضوع مهم تر آن است که احترام متقابل را حفظ کنیم. باید ارتباط های خود را در جهت صحیح قرار دهیم.

اسکوچیچ در باره احتمال صعود تیم ملی فوتبال ایران به جام جهانی 2022 قطر گفت: هیچ گاه به دنبال مباحث کوچک نیستم و به چیزهای عظیم فکر می کنم. همه انتظار دارند تیم ملی ایران به جام جهانی برود اما انتظار من از خودم بیشتر از این حرف هاست و مسئله ای با مسئولیتم ندارم. می دانم فوتبال برای مردم ایران خیلی مهم است و به همین دلیل احساس مسؤولیت می کنم.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 23 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: foroshgahak.ir شناسه مطلب: 1206

به "اسکوچیچ: نمی توانم بگویم تیم ملی ایران شرایط خوبی دارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اسکوچیچ: نمی توانم بگویم تیم ملی ایران شرایط خوبی دارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید