اعلام حمایت حزب الله از اقدام دولت جدید لبنان

به گزارش فروشگاه کوچک، نائب رئیس شورای اجرایی حزب الله از تصمیم دولت لبنان در به تعلیق در آوردن پرداخت بدهی اوراق قرضه استقبال کرد و خواستار همراهی قوای سیاسی با تصمیمات دولت برای عبور از بحران فعلی شد.

اعلام حمایت حزب الله از اقدام دولت جدید لبنان

به گزارش گروه بین الملل فروشگاه کوچک، حسان دیاب نخست وزیر لبنان شنبه (دیروز) اعلام نمود، در راستای بهبود اوضاع اقتصادی لبنان پرداخت بدهی اوراق قرضه به شرکت های خارجی (یوروپوند) را به حال تعلیق درخواهد آورد و این تصمیم نخست وزیر،

بر اساس گزارش شبکه المنار، شیخ علی دعموش نائب رئیس شورای اجرایی حزب الله از این موضوع استقبال و اعلام نمود: تصمیم دولت در عدم پرداخت این اوراق و تغییر ساختار بدهی ضررهای کمتری نسبت به پرداخت آن دارد زیرا پرداخت بدهی به همراه عدم ایجاد راه حلی جهت نقدینگی منجر به ورشکستگی، رفتن به سمت صندوق بین المللی پول و تسلیم شدن در برابر شرایط آن است.

وی ادامه داد، صندوق بین المللی پول شرایطی برای یاری به لبنان دارد اما این شرایط خارج از تحمل ملت لبنان است. از جمله شرایط مذکور اقتصادیات بیست درصدی، خصوصی سازی سازمان ها و امثال آن است.

شیخ دعموش در ادامه بر حمایت از دولت تأکید کرد و از تمام قوای سیاسی و ملت لبنان خواست با دولت همکاری و از آن حمایت نمایند.

شیخ نعیم قاسم معاون دبیرکل حزب الله هم اخیرا بار دیگر با شروط صندوق بین المللی پول برای حل بحران اقتصادی لبنان مخالفت کرد و گفت، باید طرح هایی ارائه گردد که در توان لبنان باشد (جزئیات بیشتر).

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 6 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 اردیبهشت 1399 گردآورنده: foroshgahak.ir شناسه مطلب: 942

به "اعلام حمایت حزب الله از اقدام دولت جدید لبنان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اعلام حمایت حزب الله از اقدام دولت جدید لبنان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید