بمباران سنگین مناطقی از غرب و شمال غرب یمن از طریق ائتلاف سعودی

به گزارش فروشگاه کوچک، به گزارش خبرنگاران به نقل از رویترز، ائتلاف متجاوز سعودی مناطقی از استان های غربی و شمال غربی یمن را هدف بمباران سنگین قرار داد.

بمباران سنگین مناطقی از غرب و شمال غرب یمن از طریق ائتلاف سعودی

گفته شده عمده منطقه ها هدف داده شده اهداف نظامی در استان های صنعا، ذمار، صعده و الجوف یمن بوده اند و پس از این عملیات ها سخنگوی ائتلاف نظامی سعودی در بیانیه ای ادعا کرد که این حملات علیه کارگاه ها و ذخایر موشک های بالستیک، پهپادها و سیستم های ارتباطی اجرا شده است.

در حالی که عملیات ائتلاف سعودی در یمن تجاوزکارانه و غیرانسانی است، اما این ائتلاف با طرح این ادعا که یک مرکز مخفی مرتبط با ایران و کارشناسان حزب الله هدف قرار گرفته شده، اضافه کرد: این عملیات نظامی با قوانین بین المللی بشردوستانه و قوانین عرفی آن مطابقت دارد و ما در پاسخ به تهدید بالستیک و هواپیماهای بدون سرنشین عملیات گسترده ای را برای اهداف نظامی به پایان رساندیم.

این حملات در حالی اجرا شده که ارتش و کمیته های مردمی یمن همچنان به پیشروی های خود در شهر مأرب در نبرد با عناصر وابسته به عربستان سعودی ادامه می دهند. بر اساس این گزارش، نیروهای یمنی روز چهارشنبه دستاوردهای جدیدی را در نبرد با عناصر وابسته به سعودی خلق کردند. یمنی ها پیروز شدند بر منطقه ها شقه مَی و عِرق مَی مسلط شوند.

منابع آگاه اعلام کردند که ارتش و کمیته های مردمی یمن پس از تحقق دستاوردهای مذکور پیروز شدند به 5 کیلومتری مرکز شهر مأرب برسند. این درحالی است که نیروهای یمنی پیشتر در 8 تا 10 کیلومتری مأرب بودند.

همزمان با پیشروی های گسترده ارتش و کمیته های مردمی یمن در شهر مأرب، جنگنده های ائتلاف متجاوز سعودی حملات خود به نقاط مختلف این شهر را بیش از پیش تشدید کرده اند تا از سرعت پیشروی یمنی ها جلوگیری کنند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 3 دی 1400 بروزرسانی: 3 دی 1400 گردآورنده: foroshgahak.ir شناسه مطلب: 1974

به "بمباران سنگین مناطقی از غرب و شمال غرب یمن از طریق ائتلاف سعودی" امتیاز دهید

909 کاربر به "بمباران سنگین مناطقی از غرب و شمال غرب یمن از طریق ائتلاف سعودی" امتیاز داده اند | 5 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بمباران سنگین مناطقی از غرب و شمال غرب یمن از طریق ائتلاف سعودی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید