تاثیرات مخرب فرایند طولانی برگزیت بر جامعه انگلیس

به گزارش فروشگاه کوچک، یک روزنامه آلمانی به نقل از یک روانشناس انگلیسی برگزیت را درامی اجتماعی ارزیابی کرد که نه تنها عرصه سیاسی بلکه زندگی اجتماعی شهروندان انگلیسی را هم مختل نموده است.

تاثیرات مخرب فرایند طولانی برگزیت بر جامعه انگلیس

برای دیدن بریتانیای کبیر با تور انگلیس همراه باشید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، اس ار اف سوئیس در مطلبی نوشت: برگزیت نه تنها عرصه سیاسی در انگلیس را فلج نموده بلکه چنین تاثیری را روی مردم این کشور گذاشته است. حدود 3 سال است که مسئله برگزیت در این کشور موضوعیت دارد. روانشناسان هم اکنون متوجه این مسئله شده اند.

سوزی اوربون از روانشناسان انگلیسی در شمال لندن در این باره می گوید که برگزیت روی همه انسان ها در این کشور تاثیرات دراماتیکی داشته است. هم روی خارجی ها که نمی دانند تا چه مدت در این کشور از آن ها استقبال می گردد وهم روی شهروندان انگلیسی که می دانند در یک کشور جدا شده زندگی می نمایند.

به گفته این روانشناس انگلیسی نژادپرستی و پرخاشگری به صورت گسترده ای در جامعه انگلیس افزایش یافته است. همچنین خانواده هایی وجود دارند که در سایه برگزیت با هم اختلاف پیدا نموده اند چرا که مثلا والدین حامی برگزیت بوده و فرزندان با آن مخالف بوده اند.

به گفته اوربون برگزیت یک درام اجتماعی است و در آن هیچ شکی وجود ندارد. به گفته وی هیچ کس به دلیل برگزیت به مطب او نمی آید اما بسیاری از علائم بیماری ها تاثیرات جانبی این درام احتماعی بر انسان ها است. انسان ها در استرس بالا و ناامنی به سر می برند. برگزیت نه تنها عرصه سیاسی بلکه زندگی انسان ها را هم فلج نموده است. آینده کاملا مبهم و نامشخص است.

انسان ها نگران این مسئله هستند که آیا صندلی شغلی آن ها بعد از برگزیت همچنان وجود خواهد داشت. والدین انگلیسی مثلا نمی دانند که آیا دختران آن ها هنوز اجازه تحصیل در هلند را خواهند داشت و کارآفرینان هم مطمئن نیستند که آیا همچنان می توانند مثلا از بلغارستان کارگر استخدام نمایند.

برگزیت نه تنها ناامنی و ناآرامی ایجاد نموده بلکه به یک موضوع برای تقسیم کردن جامعه انگلیس به دو بخش تبدیل شده است. شکاف های بین خانواده ها هم همچنان در حال افزایش است. این مسئله می تواند مشکل ساز گردد وقتی که مثلا در کریسمس تمام خانواده دور یک میز جمع می شوند و به هم حرف های زشت می زنند.

انتخابات زودهنگام در انگلیس قرار است در تاریخ 12 دسامبر (21 آذرماه) برگزار گردد. نخست وزیر انگلیس درخواست برگزاری این انتخابات را بعد از آن صادر کرد که نتوانست کشورش را در موعد مدنظر خود یعنی 31 اکتبر (9 آبان) از اتحادیه اروپا خارج کند.

جانسون پیشتر در مراسم رونمایی از برنامه حزب محافظه کار برای دولت بعدی، وعده داده بود در صورت پیروزی در انتخابات، انگلیس روز 31 ژانویه (11 بهمن) اتحادیه اروپا را ترک خواهد نمود.

جریانات مربوط به برگزیت به کلاف سردرگمی در اتحادیه اروپا و انگلیس تبدیل شده که به گفته کارشناسان روز به روز بیشتر در هم می پیچد و سرنوشت آن نامعلوم تر می گردد.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 17 دی 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: foroshgahak.ir شناسه مطلب: 643

به "تاثیرات مخرب فرایند طولانی برگزیت بر جامعه انگلیس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تاثیرات مخرب فرایند طولانی برگزیت بر جامعه انگلیس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید