تحلیل فنی سایت کلمبیایی از رویکرد تاکتیکی کارلوس کی روش: محتاط در دفاع و تأکید بر نظم

به گزارش فروشگاه کوچک، یک سایت کلمبیایی شیوه تاکتیکی سرمربی پرتغالی تیم ملی ایران را که اخباری در مورد حضورش در رأس کادر فنی تیم ملی کلمبیا شنیده می گردد، زیر ذره بین برده است.

تحلیل فنی سایت کلمبیایی از رویکرد تاکتیکی کارلوس کی روش: محتاط در دفاع و تأکید بر نظم

به گزارش فروشگاه کوچک، پایگاه اینترنتی تیمپو کلمبیا درباره کارلوس کی روش، سرمربی پرتغالی تیم ملی ایران که گفته می گردد سرمربی بعدی تیم ملی فوتبال کلمبیا خواهد بود، گزارشی تحلیلی منتشر نموده و در آن به آنالیز ابعاد فنی شیوه مربیگری این مرد پرتغالی پرداخته است.

تیمپو می نویسد: سیستم تاکتیکی کی روش از 2-4-4 و 3-3-4 و 1-3-2-4 تغییر نموده است. در حال حاضر و در واقع پس از جام جهانی 2018 روسیه، ایران با سیستم تاکتیکی 1-4-1-4 بازی می نماید که در آن فشار روی خط میانی تیم است و متناسب با رویارویی با رقبایی است که بازیسازی را از خط دفاعی شروع می نمایند. نظم دفاعی یکی از اصول اولیه بازی تیم کی روش است و او بر بالا بردن تراکم بازیکنانش در میانه میدان و کم کردن فاصله میان خطوط تأکید دارد. او می تواند با تمام نفرات تیمش دفاع کند و سبک دفاعی تیمش را منطبق بر شیوه بازی حریف تغییر دهد.

در ادامه تحلیلی تیمپو آمده است: توازن میان دفاع و حمله و برقراری تعادل در خطوط تیم مطابق با خصوصیات بازیکنان موجود در تیم یکی دیگر از توانایی های کی روش است. او جزو سرمربیانی نیست که در فاز هجومی دست به ریسک می زنند و دوست ندارد که تیمش بی نظم و بدون حساب و کتاب دست به حمله بزند. یکی دیگر از ویژگی های شاخص تیم کی روش، کوشش شدید و گسترده تمام بازیکنان و شرکت منسجم آنها در دفاع به هنگام از دست دادن توپ است. در این شرایط، بال های تیم هم به عقب می آیند و فاصله شان با مدافع کناری را کاهش می دهند و به این ترتیب و دو لایه دفاعی در جناحین تشکیل می گردد.

سایت کلمبیایی می نویسد: هافبک میانی هم در تیم تحت راهنمایی کی روش نقشی کلیدی دارد و می تواند نقطه شروع حرکات هجومی تیم باشد. تملک توپ بدون ریسک نیز جزو دیگر خصوصیات برجسته تیم کی روش است. در جام جهانی 2018 با توجه به خصوصیات تیم های حریف (اسپانیا و پرتغال) مردان کی روش به طور متوسط تملک توپ 33 درصدی داشتند اما در تورنمنت فعلی، جام ملت های آسیا ایران مقابل یمن تملکم توپ 70 درصدی داشت. ضدحملات سریع نیز یکی دیگر از نقاط قوت تیم تحت راهنمایی کی روش است هرچند ایران هنوز هم در حملاتش نقاط ضعفی دارد.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 5 خرداد 1398 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: foroshgahak.ir شناسه مطلب: 130

به "تحلیل فنی سایت کلمبیایی از رویکرد تاکتیکی کارلوس کی روش: محتاط در دفاع و تأکید بر نظم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تحلیل فنی سایت کلمبیایی از رویکرد تاکتیکی کارلوس کی روش: محتاط در دفاع و تأکید بر نظم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید