تشدید قوانین مقابله با تروریسم در کانادا

به گزارش فروشگاه کوچک به نقل از دویچه وله، سه ماه پس از دو حمله تروریستی در کانادا، نخست وزیر محافظه کار این کشور، استیون هارپر، لایحه ای مبنی بر گسترش دامنه اختیارات سازمان اطلاعات این کشور را تقدیم مجلس کرد. بر اساس این طرح سازمان های اطلاعاتی می توانند بدون گزارش به مقامات پلیس، مظنونان به ترور را دستگیر نمایند.

تشدید قوانین مقابله با تروریسم در کانادا

جهت دریافت مشاوره سفر با تور کانادا با ما همراه باشید.

این طرح قانونی، همچنین تشویق و تبلیغ برای پیوستن به گروه تروریستی داعش را قابل مجازات می داند. علاوه بر آن سازمان اطلاعات و امنیت کانادا مجاز است، بلیط سفر مظنونان به همکاری با تروریستهای حاضر در سوریه را باطل و حساب های بانکی آنان را مسدود کند.

ضبط کارت شناسایی و پاسپورت های مظنونان، از دیگر اختیاراتی است که این سازمان می تواند تحت عنوان اقدامات پیشگیرانه علیه تروریسم از آن ها استفاده کند. تا کنون صرف داشتن قصد انجام ترور، بدون تدارک مقدمات آن برای بازداشت مظنونان کافی نبود. مقامات امنیتی در این چارچوب تنها مجاز بودند، این گونه افراد را زیرنظر بگیرند یا به گردآوری اطلاعات درباره آنان بپردازند.

بر اساس طرح قانونی هارپر، سازمان امنیت این کشور می تواند همچنین شبکه ارتباطی سایت های مبلغ سیاست های داعش را قطع و مطالب منتشرشده در این شبکه را حذف کند.

گفته می گردد، مجلس کانادا که حزب محافظه کار نخست وزیر این کشور در آن اکثریت دارد، طرح قانونی هارپر را به تصویب خواهد رساند.

انتخابات دور جدید مجلس کانادا، در ماه اکتبر برگزار می گردد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 12 مهر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: foroshgahak.ir شناسه مطلب: 389

به "تشدید قوانین مقابله با تروریسم در کانادا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تشدید قوانین مقابله با تروریسم در کانادا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید