تظاهرات جلیقه زردها به هجدهمین هفته رسید

به گزارش فروشگاه کوچک، معترضان جلیقه زرد هجدمین شنبه اعتراضی خود را امروز در حالی برگزار کردند که سازمان دهندگان آن از مردم خواستند تا با حضور در این تظاهرات، تعداد شرکت کنندگان را افزایش دهند.

تظاهرات جلیقه زردها به هجدهمین هفته رسید

در تظاهرات شنبه گذشته، صدها تن از معترضان جلیقه زرد در شارل دوگل در پاریس گردهم آمدند تا دست به این راهپیمایی بزنند. مأموران پلیس از آب پرفشار برای متفرق کردن معترضان در شانزه لیزه استفاده کردند.

اریک درو، رهبر دو فاکتوی جنبش اعتراضی جلیقه زردها در پیغامی در یوتیوب که روز آدینه منتشر شد، ابراز امیدواری کرد که شنبه به عنوان روزی منحصر به فرد از تظاهرات در تاریخ فرانسه نقش می بندد و این تظاهرات علاوه بر حضور جلیقه زردها شامل حمایت از توقف تغییرات جوی و جمعیت الجزایری های ساکن فرانسه علیه بوتفلیقه می گردد.

وی ادامه داده است: این یک روز بزرگ و مهم است.

رهبر دوفاکتوی جلیقه زردها همچنین گفت که پس از تظاهرات روز شنبه، دست کم برای وی دیگر تظاهرات دیگری وجود نخواهد داشت اما اقداماتی واقعی نظیر پیشنهاد ایجاد موانع ادامه می یابد.

وی همچنین گفت که تاکنون این تظاهرات نشان داده که آنها می توانند راهپیمایی تشکیل دهند اما دیگری نیازی برای اثبات این مساله نیست.

از شروع اعتراضات جلیقه زردها هر شنبه از 17 نوامبر 2018، تعداد شرکت نمایندگان کاهش داشته است.

این جنبش با هدف تقویت تعداد شرکت نمایندگان در صفحه خود در فیس بوک که با روز پایانی مناظره بزرگ دولت فرانسه همزمانی داشته به همه تاکید نموده تا در هجدهمین شنبه اعتراضات با عنوان اقدام 18- اولتیماتوم-همه فرانسه در پاریس شرکت نمایند.

در این پیغام همچنین تاکید شده که از روزهای شروعین اعتراضات هیچکس به پیشنهادهای آنها گوش نداده است؛ تنها پاسخ آنها خشونت از سوی مقام ها و اهانت و تحقیر از سوی نخبگان بوده است.

در همین حال، خبرگزاری اسپوتنیک نیز گزارش داد که پلیس فرانسه از گاز اشک آور علیه معترضان جلیقه زرد استفاده نموده است.

چند هزار تن از معترضان در حال حاضر در خیابان ها در حرکت هستند. به نظر می رسد که وضعیت آنها نسبت به تظاهرات قبلی بسیار خصمانه تر است.

در حالیکه گروهی از معترضات کوشش می کردند تا به سمت موانع پلیس حمله نمایند، افسران پلیس از گاز اشک آور برای متفرق کردن آنها استفاده کردند.

معترضان شعرهایی درباره جمعیتی می خواندند که به سوی کاخ الیزه امانوئل ماکرون، رئیس جمهوری فرانسه در حرکت است و این دقیقاً همان جایی است که سازمان دهندگان این راهپیمایی می خواهند مردم از سراسر پاریس به آنجا بروند.

پلیس، اقدامات امنیتی را نظیر محدودیت در حرکت در شانزه لیزه در نظر گرفته است. یک ماشین آب پرفشار و دو خودروی زرهی در مرکز شهر پاریس مستقر شده است. ، ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 6 تیر 1398 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: foroshgahak.ir شناسه مطلب: 183

به "تظاهرات جلیقه زردها به هجدهمین هفته رسید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تظاهرات جلیقه زردها به هجدهمین هفته رسید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید