توسعه اشتغال پایدار در گناوه نیازمند نگاه ویژه به گردشگری است

به گزارش فروشگاه کوچک، چهارمین نشست رسانه و توسعه با موضوع راهکارهای توسعه اشتغال پایدار در شهرستان گناوه سه شنبه شب با حضور اصحاب رسانه و به میزبانی نشریه فدک در محل خانه سازمان های مردم نهاد این شهرستان برگزار گردید.

توسعه اشتغال پایدار در گناوه نیازمند نگاه ویژه به گردشگری است

حسن غلامی رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی گناوه در این نشست با اشاره به مسائل پیش روی سرمایه گذاراران در شهرستان بر لزوم تامین امنیت فکری سرمایه گذاری تاکید نمود و گفت: ایده های بسیار زیادی در حوزه اشتغال در شهرستان وجود دارد که اگر سرمایه گذاران در این زمینه ورود نمایند می توان برنامه ها و کارهای موفقی انجام داد و زمینه اشتغال بسیاری از همشهریان نیز فراهم می شود.

وی اضافه نمود: گروهی نیز سرمایه گذاری های موفقی را در این شهرستان داشته اند که مشغول کار هستند.

غلامی با تاکید بر لزوم آموزش کارجویان و کسب تخصص های مورد احتیاج بازار اشتغال گفت: بیشترین مراجعه ها به اداره کار در زمینه بحث اشتغال است که یک مشکل در کل کشور است و این شهرستان نیز مستثنی نیست.

وی اعلام کرد: بیشتر کسانی که برای اشتغال مراجعه می نمایند فاقد تخصص لازم برای تصدی شغل های مختلف هستند و در این حوزه افراد متخصص بسیار اندک است که ضروری است به آموزش افراد متخصص در دانشگاه ها توجه ویژه ای شود.

رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی گناوه با اشاره به بحث گردشگری و بوم گردی در شهرستان گناوه گفت: اگر کسی در حوزه گردشگری و بوگردی طرح، ایده و توانایی کار دارد با توجه به ارائه تسهیلات جدید به ما مراجعه کند آماده هرنوع همکاری با متقاضیان هستیم.

وی با اشاره به تسهیلات جذب شده در زمینه طرح های اشتغالزایی در گناوه گفت: شهرستان گناوه با جذب 260 میلیارد ریال در زمینه جذب تسهیلات اشتغالزایی در استان و در بین دیگر شهرستان ها بیشترین میزان اعتبار تسهیلات را جذب نموده است که بیشتر طرح ها در حوزه روستایی و طرح های بسیار خوبی در زمینه های مختلف داشته است.

استفاده از ظرفیت رسانه ها

حسین امیری معاون برنامه ریزی و توسعه فرمانداری گناوه در این نشست گفت: نشست های گذشته که با اصحاب رسانه این شهرستان برگزار گردید از کیفیت خوبی برخوردار بود که امیدواریم این روند کیفی ادامه یابد.

وی با بیان خلاصه ای از نظرات و مصوبات نشست های قبل با اصحاب رسانه شهرستان گناوه گفت: در این نشست ها رسانه ها باید صندلی واقعی خود را پیدا نمایند و در در این راستا گام بردارند.

امیری اضافه نمود: نشست های توسعه و رسانه به دنبال کار اداری نیست بلکه به عنوان یک نشست نخبگی و هم اندیشی صاحبنظران به دنبال ارائه راه حل و جهت دهی به سمت توسعه بیشتر شهرستان و رفع موانع توسعه است.

وی با اشاره به مطالب کار شده در مطبوعات شهرستان پیرامون توسعه گفت: در این زمینه رسانه ها و فروشگاه کوچک شهرستان باید بیشتر کوشش نموده و مطالب بیشتری را در رسانه ها خود منعکس و کار نمایند.

معاون برنامه ریزی و توسعه فرمانداری گناوه ضمن اشاره به موضوعات مطرح شده توسط فروشگاه کوچک در این نشست توضیح داد: نظارت جمعی و رسانه ای بسیار موثرتر از نظارت دولتی است و رسانه ها با جهت دهی افکار عمومی می توانند صندلی واقعی خود را در جامعه پیدا کند که نقش رسانه در این زمینه بسیار پررنگ است و این به خود رسانه برمی شود که بتواند آن را راهنمایی کند.

وی گفت: وقتی رسانه ها در طرح مسائل ثابت قدم باشند و فشار اجتماعی به وجود آمد مسئولان نیز ملزم به پاسخگویی می شود.

کوشش رسانه ها برای بهبود اشتغال

هماهنگی و انسجام در پرداختن به مسائل توسط رسانه ها، توجه به جاذبه های گردشگری و توانایی های این شهرستان در جذب گردشگر، استفاده بهینه از موقعیت ساحلی و دریایی و دیگر موقعیت های شهرستان، عدالت در اشتغال، نظارت بر تسهیلات اشتغالزایی، توجه به رشد و توسعه متوازن درهمه زمینه ها بر اساس اولویت بندی، سرمایه گذاری در زمینه آموزش نیروهای متخصص و کارآمد، حمایت از آموزش و پرورش و تجهیز هنرستان ها برای آموزش افراد متخصص، توجه به مسائل پایه و اساسی در زمینه اشتغال، لزوم تسهیل در بوروکراسی اداری در جذب سرمایه گذاری برای اشتغالزایی، استفاده از ظرفیت فکری نخبگان شهر، انجمن ها شرکت های دانش بنیان،تبدیل تهدیدها به فرصت ها برای ایجاد اشتغال،توجه به نقش موثر رسانه ها در حوزه اشتغال، افتتاح دفتر نمایندگی شرکت نفت در شهرستان گناوه، توجه به رونق اقتصادی در شهر و ظرفیت های مختلف در زمینه اشتغال در شهرستان مثل دریا، تاسیسات نفتی و رفع کردن موانع اشتغال پایدار، فرهنگ سازی و مطلع سازی جامعه در زمینه ایجاد اشتغال پایدار، توجه به گردشگری دریایی از جمله مسائل مطرح شده در این نشست توسط فروشگاه کوچک و اصحاب رسانه شهرستان بود.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 30 بهمن 1397 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: foroshgahak.ir شناسه مطلب: 74

به "توسعه اشتغال پایدار در گناوه نیازمند نگاه ویژه به گردشگری است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توسعه اشتغال پایدار در گناوه نیازمند نگاه ویژه به گردشگری است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید