جزئیات فراخوان سازمان بورس برای صدور مجوز تاسیس شرکت کارگزاری

به گزارش فروشگاه کوچک، خبرنگاران : سازمان بورس و اوراق بهادار، فراخوانی را به منظور صدور مجوز تاسیس شرکت کارگزاری صادر کرد.

جزئیات فراخوان سازمان بورس برای صدور مجوز تاسیس شرکت کارگزاری

با ما همراه باشید و درباره وبلاگ شکلاتی بیشتر بدانید.

به گزارش به نقل از بازار سرمایه (سنا)، به موجب اختیارات حاصله از بند های 2 و 6 مادۀ 7 قانون بازار اوراق بهادار مصوب آذر ماه سال 1384 و به منظور توسعه و تقویت جایگاه نهاد های مالی در بازار سرمایه و ارائه خدمات بهتر به سرمایه گذاران در بازار سرمایه، با توجه به تقاضای فعالان بازار سرمایه در خصوص تاسیس شرکت کارگزاری، دستورالعمل صدور مجوز تاسیس و فعالیت کارگزاری در تاریخ دهم خردادماه 1400 به تصویب هیات مدیره رسید.

کلیه متقاضیان تاسیس شرکت کارگزاری می توانند درخواست های خود را بر اساس دستورالعمل مذکور جهت بررسی به ارسال کنند.

بر اساس این گزارش، بررسی درخواست صدور مجوز در صورت کامل بودن مدارک صورت می پذیرد؛ لذا متقاضیان پس از مطالعه دقیق دستورالعمل مذکور و اطمینان از واجد شرایط بودن بر اساس مفاد آن از قبیل:

تامین حداقل سرمایه 1000 میلیارد ریال

کسب حداقل امتیازات لازم بر اساس بند 4-5 ماده 5 و پیوست های شماره 4 و 5 دستورالعمل و سایر مفاد دستورالعمل، می توانند درخواست های خود را به همراه مستندات ارسال کنند.

لازم به ذکر است کارمزد بررسی تقاضای تاسیس کارگزاری بر اساس مصوبه و اوراق بهادار به همراه مدارک دریافت خواهد شد. مبلغ واریزی هیچگونه حقی برای آن ها ایجاد نمی نماید و عودت داده نخواهد شد.

فرم های مورد نیاز جهت درخواست مجوز تاسیس شرکت کارگزاری:

متقاضیان تاسیس شرکت کارگزاری باید فرم های زیر را به همراه کلیۀ مدارک مندرج در دستورالعمل به صورت تایپ شده و مهر و امضا شده ارسال کنند:

فرم تقاضای صدور مجوز تاسیس کارگزاری

فرم مشخصات متقاضی سهامداری حقوقی

فرم مشخصات متقاضی سهامداری حقیقی

اساسنامه نمونه

مهلت ارسال مدارک:

متقاضیان تاسیس شرکت کارگزاری از تاریخ 22/03/1400 می توانند درخواست و مدارک مذکور در این دستورالعمل را به دبیرخانه سازمان بورس و اوراق بهادار - مدیریت نظارت برکارگزاران - اداره امور کارگزاران به آدرس میدان ونک، خیابان ملا صدرا، پلاک 13 ارسال کنند.

سایر موارد:

1. متقاضیان تاسیس شرکت کارگزاری، به منظور ارتباط با سازمان باید کننده خود را از طریق فرم تقاضای صدور مجوز تاسیس شرکت کارگزاری به سازمان معرفی کنند. کلیه مکاتبات سازمان با کننده معرفی شده انجام خواهد شد و ابلاغ به کننده به منزله ابلاغ به کلیه متقاضیان است.

2. متقاضیانی که قبل از تاریخ 22 خرداد 1400 تقاضای تاسیس را به سازمان ارسال کرده اند، باید برابر مفاد دستورالعمل مذکور نسبت به تکمیل و ارسال فرم ها و مدارک مربوطه، اقدام کنند. بدیهی است تقاضا و مدارک ارسالی قبل از تاریخ مذکور کان لم یکن تلقی می شود.

3. ارسال تقاضای تاسیس کارگزاری، هیچ گونه حقی را برای متقاضیان ایجاد نمی کند.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 22 تیر 1400 بروزرسانی: 22 تیر 1400 گردآورنده: foroshgahak.ir شناسه مطلب: 1779

به "جزئیات فراخوان سازمان بورس برای صدور مجوز تاسیس شرکت کارگزاری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جزئیات فراخوان سازمان بورس برای صدور مجوز تاسیس شرکت کارگزاری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید