جنجال جدید ایتالیایی ها با یک پوستر تبلیغاتی برای مبارزه با نژادپرستی

مسئولان فوتبال ایتالیا به روشی جنجال آفرین تصمیم گرفته اند کوشش خود برای مبارزه با نژادپرستی در کالچو را به اثبات برسانند.

جنجال جدید ایتالیایی ها با یک پوستر تبلیغاتی برای مبارزه با نژادپرستی

برای دیدن شاهکارهای تاریخ اروپا با تور ایتالیا همراه شوید.

به گزارش خبرنگاران، هر ساله در فوتبال ایتالیا اتفاقاتی در استادیوم های این کشور رخ می دهد که سبب می گردد کالچو به عنوان یکی از نژادپرست ترین لیگ های فوتبال جهان شناخته گردد. به همین دلیل مسئولان لیگ دسته اول فوتبال این کشور، سری A سعی در انجام اقداماتی برای برطرف این معضل داشته اند. اقدام اخیر آنها اما نه تنها به کم شدن جنجال های مربوط به نژادپرستی در فوتبال ایتالیا یاری ننموده بلکه به آن دامن زده است.

ظاهراً مسئولان سری A جهت اطلاع رسانی در خصوص جنبش مبارزه با نژادپرستی این سازمان، فراخوانی برای طراحی یک پوستر تبلیغاتی داده اند اما پوستر طراحی شده نتیجه معکوس داشته و بیش از پیش ایتالیایی ها را به نژادپرستی متهم نموده است.

این پوستر چهره سه میمون (طرفداران نژادپرست از صدای میمون به عنوان وسیله ای برای توهین به بازیکنان سیاه پوست استفاده می نمایند) را به تصویر کشیده است که روی صورت آنها سه پنج ضعلی به شکل تکه های پنج ضلعی روی توپ فوتبال با رنگ های متفاوت دیده می گردد.

انتخاب این پوستر به عنوان نماد مبارزه سری A با نژادپرستی به قدر عجیب است که حتی باشگاه رم با انتشار پیامی در صفحه اش در توئیتر نسبت به آن واکنشی منفی نشان داده است.

در توئیت باشگاه رم آمده است: باشگاه رم از تماشای چیزی که ظاهراً قرار است یک جنبش مبارزه با نژادپرستی از سوی سری A باشد و در آن نقاشی سه میمون دیده می گردد، بسیار متعجب است. ما درک می کنیم که هدف سازمان لیگ مبارزه با نژادپرستی است اما فکر نمی کنیم که روش درستی برای انجام این کار اتخاذ شده باشد.

در گذشته، در نظر گرفته شدن مجازات های نه چندان شدید برای باشگاه های دارای طرفداران نژادپرست و عدم صدور بیانیه های قاطع در حمایت از قربانیان نژادپرستی در کالچو، سبب شده که خیلی ها بیش از پیش به این جدی نگرفته شدن معضل نژادپرستی در فوتبال ایتالیا توسط مسئولان این کشور ایمان بیاورند و اکنون که چنین پوستری در دفتر مرکزی سازمان لیگ فوتبال ایتالیا به نمایش درآمده، اوضاع بدتر از قبل هم شده است.

با وجود نقدها گسترده، سازمان لیگ فوتبال ایتالیا سعی در توجیه استفاده از چنین طرحی برای پوستر تبلیغاتی اش داشته و مدعی شده که کنار هم قرار دریافت این سه میمون با هدف نشان دادن ارزش های یکپارچگی، اشاعه مفهوم چندفرهنگی و برادری بوده است.

این پوستر توسط شخصی به نام سیمونه فوگاتزوتو طراحی شده که به استفاده از تصاویر میمون ها و گوریل ها در تمام آثار هنری اش معروف است. او درباره نقاشی خود گفت: من با این نقاشی سعی کردم بگویم که ما مخلوقاتی پیچیده و جذاب هستیم که می توانیم شاد یا غمگین باشیم، کاتولیک، مسلمان یا بودایی باشیم اما مهمتر از همه این ها چیزی که معین می نماید ما چه کسانی هستیم، رفتار و کردار ماست نه رنگ پوست مان.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 30 آذر 1398 بروزرسانی: 30 آذر 1398 گردآورنده: foroshgahak.ir شناسه مطلب: 607

به "جنجال جدید ایتالیایی ها با یک پوستر تبلیغاتی برای مبارزه با نژادپرستی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جنجال جدید ایتالیایی ها با یک پوستر تبلیغاتی برای مبارزه با نژادپرستی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید