حرکت عجیب زمین در یکی از جنگل های کانادا

به گزارش فروشگاه کوچک، ویدیوی حرکت مواج زمین در یکی از جنگل های کانادا به شیوه ای که گویا در حال کشیدن نفس عمیق است، کاربران را به تب و تاب انداخته است.

حرکت عجیب زمین در یکی از جنگل های کانادا

جهت دریافت مشاوره سفر با تور کانادا با ما همراه باشید، سفر به آبشار نیاگارا و شهرهای پیشرفته تورنتو و مونترال را در کنار ما تجربه کنید.

این اتفاق در یک جنگل واقع در استان کبک کانادا اتفاق افتاده و پدیده ای منحصربه فرد و البته ترسناک است.

جنگل، مملو از ناشناخته ها است. با راه رفتن درون جنگل ها (مخصوصا محافظت نشده) ترس عجیبی تمام بدنتان را فرا خواهد گرفت و زوزه کشیدن باد و دیدن درخت های در هم تنیده دارای اشکال ترسناک، به این خوف می افزاید. از این به بعد، باید به دلایل ترس راه رفتن در جنگل ، به خاطر آوردن ویدیوی تازه منتشر شده از اتفاقی نادر درون یکی از جنگل های کانادا را نیز افزود!

این ویدیو طی ماه جاری میلادی ضبط شده و با سرعتی زیاد در حال دست به دست شدن در شبکه های مجازی است. درون آن، تکه ای از یک زمین واقع در یک جنگل کانادا در استان کبک را مشاهده می کنیم که گویا در حال کشیدن نفس عمیق بوده و به همین دلیل سینه اش به صورت مستمر بالا و پایین می رود. این ویدیو به حدی باورنکردی و ترسناک است که اغلب کاربران، آن را ساختگی و مصنوعی تصور می نمایند، در حالی که ویدیو کاملا واقعی است.

این حادثه به خاطر وقوع زلزله رخ نداده است. همچنین پشت آن روحی خبیث وجود نداشته و نباید در پی ماورالطبیعه به منظور تشریحش باشیم. در عوض، باید به ذهن زودباور خود رجوع کنیم که در عین باهوشی، در بعضی موارد به سادگی فریب می خورد. این حادثه تنها توسط باد به وقوع پیوسته است!

مارک وندرواو (Mark Vanderwouw) به عنوان یک درخت شناس در شرکت Shady Lane Expert Tree Care واقع در انتاریو کانادا در تبادل نظر با وب سایت The Weather Network گفت در جریان یک رویداد باران همراه با باد و طوفان، زمین اشباع شده و در ادامه پیوستگی و گسستگی خاک به همراه ریشه درختان، سست می گردد. طبق گفته های این متخصص، فشار وارد شده توسط باد به ریشه درختان منتقل شده و در ادامه زمین از جایش بلند می گردد. به همین دلیل این حادثه نه تنها در این جنگل، بلکه در هر جای دیگری نیز ممکن است رخ بدهد.

این حادثه، جنگی بین چند عنصر به شمار می رود، به طوری که درونش ریشه درختان در برابر باد و زمین در برابر هوا قرار می گیرد. در این کشکمش، اغلب جنگ ها پیروز میدان هستند، اما بر اساس شرح مارک وندرواو، اگر باد فشار بیشتری وارد نموده و یا زمان وقوع این رویداد بیش از اندازه طول بکشد، ریشه درختان رفته رفته آغاز به جدا شدن از سر جایشان نموده و جنگل کم کم واژگون می گردد.

اگر در هنگام دیدن ویدیو، ابتدا تصور کردید زمین در حال تنفس بوده و اکنون طبق شرحات بالا، این فانتری شما از بین رفته است، بد نیست بدانید جنگل ها در واقعیت به وسیله جابه جا کردن دی اکسید کربن اتمسفر با اکسیژن به وسیله فرآیند فتوسنتز، عمل تنفس را انجام می دهند. خاک نیز به روشی معکوس اقدام به نفس کشیدن می نماید.

میکروب هایی که در زیر زمین زندگی می نمایند، از دی اکسید کربن ذخیره شده درون ریشه گیاهان و برگ های مرده تغذیه نموده و مجددا این گاز را در هوا منتشر می نمایند. این اتفاق تنفس خاک نام داشته و به خاطر تغییرات آب و هوایی زیاد در سطح کره زمین طی 25 سال اخیر، نسبت به قبل به میزان بیشتری رخ می دهد. در نتیجه، میزان دی اکسید کربن فراوری شده در اتمسفر بیشتر شده است.

منبع: خبر فوری
انتشار: 21 فروردین 1399 بروزرسانی: 20 آذر 1399 گردآورنده: foroshgahak.ir شناسه مطلب: 904

به "حرکت عجیب زمین در یکی از جنگل های کانادا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حرکت عجیب زمین در یکی از جنگل های کانادا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید