خبرنگاران استاندار گیلان : ساخت سد پلرود شتاب می گیرد

به گزارش فروشگاه کوچک، رشت-خبرنگاران- نماینده عالی دولت در گیلان سد پلرود شهرستان رودسر را پروژه ای با اهمیت در تامین آب آشامیدنی، کشاورزی، صنعتی و در آینده تولید برق مطرح نمود و گفت: با رفع مسائل اعتباری و لجستیکی شاهد شتاب دو برابری پیشرفت فیزیکی سد پلرود در هفته های پیش رو خواهیم بود.

خبرنگاران استاندار گیلان : ساخت سد پلرود شتاب می گیرد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری گیلان؛ ارسلان زارع روز دوشنبه در حاشیه بازدید از فرایند ساخت و تکمیل سد مخزنی پلرود شهرستان رودسر در گفت وگو با خبرنگاران گفت: همه دستگاه های ذی ربط باید برای بهره مندی مردم شرق گیلان از این پروژه ماندگار دولت، جدیت داشته باشند.

وی به پیگیری های صورت گرفته در جهت تأمین اعتبار مورد نیاز برای بهره برداری از این سد در سال جاری اشاره و گفت: براساس نظر مشاور طرح امیدواریم تا پایان خردادماه سال جاری، زمینه آبگیری آزمایشی این سد فراهم گردد.

استاندار گیلان با اشاره به حجم 132 میلیون مترمکعبی مخزن سد پلرود و حجم تنظیمی بالغ بر 204 میلیون مترمکعبی آن برای کشاورزان گفت: براین مبنا، کیفیت و دقت اجرای سد نباید تحت الشعاع سرعت قرار گیرد، هر چند که بایستی تلاش مضاعفی صورت گیرد تا عقب ماندگی زمانی جبران گردد.

سد مخزنی پلرود یکی از طرح های بزرگ تامین آب استان است که با هدف تنظیم آب رودخانه پلرود بعنوان دومین رودخانه بزرگ گیلان و استفاده از آن جهت تامین نیاز آبی بالغ بر 33 هزار و 500 هکتار اراضی منطقه (پلرود و شلمان رود) اجرا می گردد.

با اجرای طرح مخزنی پلرود، علاوه بر تامین آب باغ های چای، نیاز آب شرب هشت شهر شرق گیلان از جمله لنگرود، رودسر، چابکسر، کلاچای، املش، کومله، واجارگاه و رحیم آباد به میزان 40 میلیون متر مکعب در سال تأمین می گردد.

عملیات اجرایی این پروژه از فروردین ماه سال 1389 آغاز و پیشرفت فیزیکی آن تا زمان حاضر 75 درصد عنوان شده است.

در جریان بازدید امروز استاندار گیلان از ساخت و تکمیل سد پلرود، شماری از مردم منطقه و روستاهای اطراف نیز مسائل خود در زمینه تملک اراضی از سوی شرکت آب منطقه ای استان را با وی در میان گذاشتند.

منبع: ایرنا
انتشار: 7 خرداد 1400 بروزرسانی: 7 خرداد 1400 گردآورنده: foroshgahak.ir شناسه مطلب: 1709

به "خبرنگاران استاندار گیلان : ساخت سد پلرود شتاب می گیرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران استاندار گیلان : ساخت سد پلرود شتاب می گیرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید