خبرنگاران دانش آموزان استثنایی کردستان کتابخوانی را در بسترفضای مجازی فرا می گیرند

به گزارش فروشگاه کوچک، سنندج - خبرنگاران - رییس آموزش و پروروش استثنایی کردستان از برگزاری جشنواره کتاب خوانی،چکیده نویسی و تصویرسازی دانش آموزان با نیاز ویژه ذهنی استان در بستر فضای مجازی خبر داد.

خبرنگاران دانش آموزان استثنایی کردستان کتابخوانی را در بسترفضای مجازی فرا می گیرند

خلیل رنجبر روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار فروشگاه کوچک گفت: این جشنواره به منظور گسترش فرهنگ مطالعه کتاب های غیر درسی برای دانش آموزان با نیازهای ویژه ازطریق فضای مجازی شاد برگزار می شود.

وی افزود: در این جشنواره دانش آموزان با نیاز ویژه دوره ابتدایی، متوسطه دوره اول و دوره دوم به ترتیب در مسابقات تصویرسازی، چکیده نویسی وکتاب خوانی شرکت می کنند.

رییس آموزش و پرورش استثنایی کردستان،گفت: کتاب قصه های شیرین مادرعظیم، کتاب صوتی فرزندان ایرانیم، گاهی به من نگو استثنایی و وقتی نگرانی های من خیلی زیاد می شود، از جمله عناوین معرفی شده به دانش آموزان برای برگزاری این مسابقات از پنجم تا20مرداد است.

رنجبر یادآور شد: یکی از مهمترین ابزارها برای پرورش و تربیت دانش آموزان که سرمایه های عظیم جامعه محسوب می شوند کتاب است و ترویج عادت مطلوب کتابخوانی نقش مهمی در توسعه و ارتقای دانش،آگاهی و تشویق دانش آموزان به مشارکت در امور فرهنگی دارد.

وی افزود: این جشنواره در راستای دستیابی به اهداف چشم انداز فرهنگ کتاب خوانی در افق 1404 شمسی،بالا بردن میزان مطالعه و تقویت روحیه خودباوری برای دانش آموزان با نیاز ویژه ذهنی در فضای مجازی برگزار خواهد شد.

رییس آموزش و پرورش استثنایی کردستان هدف از برگزاری این جشنواره را ایجاد انگیزه برای مطالعه، تقویت سواد خواندن و آشنایی با مفاهیم مختلف بیان نمود و گفت: موضوع کتاب های انتخابی برای دانش آموزان کم توان ذهنی باید ملموس، عینی،کاربردی و به محیط زندگی آنان نزدیک باشد.

سال تحصیلی گذشته بیش از یک هزار دانش آموز با نیاز ویژه ذهنی دختر و پسر مدارس و مراکز ویژه استان به تحصیل پرداخته و از خدمات آموزشی، پرورشی، حمایتی و توانبخشی آموزش وپرورش با نیازهای ویژه استان بهره مند شدند.

منبع: ایرنا
انتشار: 31 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: foroshgahak.ir شناسه مطلب: 1222

به "خبرنگاران دانش آموزان استثنایی کردستان کتابخوانی را در بسترفضای مجازی فرا می گیرند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران دانش آموزان استثنایی کردستان کتابخوانی را در بسترفضای مجازی فرا می گیرند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید