خبرنگاران سودجویان حریم رودخانه های ورزقان را تصرف کرده اند

به گزارش فروشگاه کوچک، تبریز-خبرنگاران- فرماندار شهرستان ورزقان با تاکید بر لزوم مقابله با افراد فرصت طلب که به اراضی ملی تعدی می کنند، گفت: در حال حاضر بیش از 50 درصد حریم رودخانه های این منطقه توسط سودجویان تصرف شده است.

خبرنگاران سودجویان حریم رودخانه های ورزقان را تصرف کرده اند

از پروفایل ما وبلاگ حامد دیدن نمایید.

محمدباقرخانی روز چهارشنبه در جلسه پیشگیری از وقوع جرم ورزقان با بیان اینکه حفظ بستر رودخانه ها وظیفه ای همگانی است، اضافه کرد: در این راستا باید تمامی نهادها و دستگاه های اجرایی و تشکل های غیردولتی حامی محیط زیست وارد عرصه شده و اقدامات فوری انجام دهند.

وی گفت: در ورزقان 2 هزار و 500 کیلومتر رودخانه وجود دارد که یکهزار و 200 کیلومتر آن در جهت سکونت های روستایی و شهری واقع شده و متاسفانه بیش از نیمی از بستر و حریم این رودخانه ها نیز توسط افراد فرصت طلب مورد تصرف قرار گرفته است.

وی با تاکید بر اینکه بعضی روستاها و اراضی کشاورزی موقع سیل و حوادث مورد تهدید و خسارت قرار می گیرند، یادآور شد: تصرف های غیرقانونی باعث شده است جهت رودخانه ها تنگ تر شود و موقع سیل و افزایش آب رودخانه به دلیل نبود مسیل حرکت آب، به اراضی کشاورزی و حتی اماکن روستایی خسارت وارد می شود.

رئیس دادگستری شهرستان ورزقان نیز در این جلسه با اشاره به اهمیت امنیت غذایی و کشاورزی، حفظ و صیانت از زمین های کشاورزی را ضروری خواند و گفت: تغییر کاربری زمین های کشاورزی برای احداث ویلا و ساختمان های مختلف خیانت بزرگی به امنیت غذایی و کشاورزی است و باید مسئولین دستگاه های مربوطه به این امر مهم توجه داشته باشند.

علی موسوی به افرادی که به صورت غیرقانونی در شهرستان ورزقان اراضی کشاورزی و جهت رودخانه ها را مورد تصرف قرار داده اند و باعث بروز مسائل عدیده زیست محیطی و اقتصادی می شوند، هشدار داد و خاطرنشان کرد: در این رابطه دادگستری با متخلفان به شدت برخورد خواهد کرد.

وی با بیان اینکه منابع طبیعی قربانی خاموش تصرفات غیرفانونی فرصت طلبان است، گفت: تعرض به بیت المال خلاف قانون است و برخورد با متخلفین در دستور کار دادگستری شهرستان واقع شده است.

شهرستان ورزقان با جمعیت 53 هزار نفری در فاصله 70 کیلومتری شمال شرق تبریز واقع اشت.

منبع: ایرنا
انتشار: 28 آذر 1399 بروزرسانی: 28 آذر 1399 گردآورنده: foroshgahak.ir شناسه مطلب: 1403

به "خبرنگاران سودجویان حریم رودخانه های ورزقان را تصرف کرده اند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران سودجویان حریم رودخانه های ورزقان را تصرف کرده اند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید