خبرنگار زنی که وزیر خارجه جدید کانادا شد

به گزارش فروشگاه کوچک، جاستین ترودو نخست وزیر کانادا در راستای ترمیم کابینه خود، خانم کریستیا فریلند (Chrystia Freeland) را که پیش از این وزیر تجارت این کشور بود و سابقه خبرنگاری را در کارنامه فعالیت حرفه ای خود دارد، به عنوان وزیر امور خارجه دولتش برگزید.

خبرنگار زنی که وزیر خارجه جدید کانادا شد

جهت دریافت مشاوره سفر با تور کانادا با ما همراه باشید.

به گزارش ایرنا، نشریه انگلیسی گاردین امروز چهارشنبه نوشت: به دنبال اقدام ترمیم کابینه از سوی جاستین ترودو نخست وزیر کانادا، بعضی از وزرای کابینه وی تغییر کردند و روز سه شنبه وزرای جدید سوگند یاد کردند.

خانم فریلند جانشین استفان دیون (Stéphane Dion) شده است که از چهارم نوامبر 2015تا 10 ژانویه (21 دی ماه) 2017 عهده دار این سمت در کابینه ترودو بود.

گاردین گزارش داد: فریلند درحالی سمت وزارت خارجه کانادا را عهده دار شد که پیشتر از سوی مسکو و به دنبال انتقاد از کرملین در سال 2014میلادی مورد تحریم نهاده شد و از ورود به این کشور منع شد.

گاردین نوشت: فریلند که در اواسط دهه نود میلادی به عنوان روزنامه نگار نشریه فایننشال تایمز در مسکو به سر می برد و سابقه مصاحبه با شخص ولادیمیر پوتین در سال 2000میلادی را داشت ، در پاسخ روسیه به تحریم های غرب، در فهرست افرادی که از سوی کرملین به ورود به این کشور منع شدند، نهاده شد.

بنا بر این گزارش، فریلند که تا پیش از این عهده دار وزارت تجارت کانادا بود و با کوشش های وی توافق تجارت بین کانادا و اتحادیه اروپا صورت گرفت، وی همچنان مسئولیت تجارت بین کانادا و آمریکا را عهده دار خواهد بود.

به گزارش ایرنا، گاردین اضافه کرد: از دیگر افرادی که روز گذشته (سه شنبه) در ترمیم کابینه جاستین ترودو سمت جدیدی راعهده دارشدند، احمد حسین سومالیایی تبار است که به وزارت مهاجرت کانادا منصوب شد. احمد حسین در 16 سالگی بخ عنوان یک پناهجوی سومالیایی به کانادا آمد.

روزگذشته علاوه بر مشخص دو وزیر جدید در سمت های وزارت خارجه و مهاجرت، چهار وزیردیگر در سمت های جدید منصوب شدند.

به گزارش گاردین، پتی حادجو (Patty Hajdu) بعنوان وزیر کار، مریم منصف (Maryam Monsef) (کانادایی افغانی تبار) وزیر امور زنان، فرانسوا فیلیپه شامپانه (Francois-Philippe Champagne) وزیر تجارت بین الملل و کارینا گولد (Karina Gould) بعنوان وزیر نهادهای دمکراتیک منصوب شدند.

بر اساس این گزارش، نخست وزیر کانادا در آستانه انتقال قدرت در آمریکا و ورود دونالد ترامپ به کاخ سفید دست به ترمیم کابینه و معرفی اعضای جدید وزرای خود زد.

جاستین ترودو بیست و سومین نخست وزیر کانادا است که از نوامبر 2015 در این سمت قراردارد.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 25 مهر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: foroshgahak.ir شناسه مطلب: 439

به "خبرنگار زنی که وزیر خارجه جدید کانادا شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگار زنی که وزیر خارجه جدید کانادا شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید