درباره کرونا چیزی را کتمان نمی کنیم ، کادر درمانی، نگرانی ایجاد نکنند

به گزارش فروشگاه کوچک، خبرنگاران/خوزستان رئیس دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز با اشاره به لزوم اطلاع رسانی در خصوص کرونا ویروس گفت: جلب اعتماد مردم از همه چیز مهم تر است. اگر قرار شد موردی از بیماری گزارش شود، ما به صورت شفاف اعلام می کنیم و دلیلی ندارد چیزی را کتمان کنیم.

درباره کرونا چیزی را کتمان نمی کنیم ، کادر درمانی، نگرانی ایجاد نکنند

فرهاد ابول نژادیان در نهمین جلسه کارگروه اجتماعی و فرهنگی سلامت و امنیت غذایی خوزستان که امروز (16 بهمن ماه) در اهواز برگزار شد، با تاکید بر لزوم ورود بخش خصوصی و بیمارستان های خصوصی در مقابله با بیماری کرونا علاوه بر بخش دولتی اظهار کرد: بیمارستان های خصوصی در این زمینه به وظیفه ملی خود بپردازند.

به گزارش خبرنگاران، وی با اشاره به اقدامات اجرا شده در خصوص پیشگیری از بروز بیماری کرونا اضافه نمود: بخش های پشتیبان در بیمارستان ها ایجاد شده تا در صورت بروز حادثه، آمادگی لازم را داشته باشند. مراکز بهداشت نیز در زمینه اطلاع رسانی و پیشگیری کار می کنند.

ابول نژادیان گفت: وزیر بهداشت قول داده اند که یک دوربین حرارتی برای تشخیص موارد مشکوک مبتلا به بیماری به خوزستان اختصاص داده شود که در شلوغ ترین مرز خوزستان اعم از هوایی یا زمینی نصب خواهد شد. این دوربین حرارتی در جمعیت زیاد، افرادی که تب دارند را شناسایی می کند.

وی با اشاره به نحوه استفاده از داروها در درمان بیماری کرونا گفت: این بیماری از بیماری هایی است که باید علامت درمانی شوند اما نیاز به ذخیره دارویی خاصی ندارد. البته ذخیره دارویی استان خوزستان نیز کافی است و در این زمینه نیازی نداریم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز گفت: جلب اعتماد مردم از همه چیز مهم تر است. اگر قرار شد موردی از بیماری گزارش شود، ما به صورت شفاف اعلام می کنیم و دلیلی ندارد چیزی را کتمان کنیم. خوشبختانه در کشور موردی از این بیماری تا به امروز گزارش نشده و اگر هم موردی پیش بیاید، حتما به صورت شفاف اعلام خواهیم کرد. مهم این است که ایجاد نگرانی نکنیم و برای مردم آرامش بخشی داشته باشیم و همکاران ما نیز کاری نکنند که در جامعه نگرانی ایجاد شود.

وی با اشاره به نحوه پوشش و لوازم مورد نیاز کادر درمانی در بخش های پایش و معاینه خاطرنشان کرد: ممکن است کلیپ ها و فیلم هایی در این حوزه بیرون برود که فضای مجازی را آلوده کند. برای پیشگیری از این بیماری، ماسک فیلتردار مهم است و برای افراد کادر درمانی که در زمینه پایش فعالیت می کنند، تنها داشتن ماسک فیلتردار و دستکش کافی است. باید توجه داشته باشیم که عینک تنها برای پزشکی مورد نیاز است که می خواهد از نزدیک بیمار را معاینه کند.

ابول نژادیان در خصوص نحوه اطلاع رسانی موضوع بیماری کرونا نیز گفت: وزیر بهداشت اطلاع رسانی درباره بیماری کرونا را صرفا به مدیرکل بیماری های عفونی وزارت بهداشت تفویض کرده است و هیچ دانشگاهی در این خصوص نمی تواند اعلام یا اطلاع رسانی داشته باشد. وظیفه ما تنها اطلاع رسانی در زمینه پیشگیری و هشدار است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 4 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: foroshgahak.ir شناسه مطلب: 841

به "درباره کرونا چیزی را کتمان نمی کنیم ، کادر درمانی، نگرانی ایجاد نکنند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "درباره کرونا چیزی را کتمان نمی کنیم ، کادر درمانی، نگرانی ایجاد نکنند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید