دفن 234 بیمار مبتلا به کرونا طی دو روز گذشته در بهشت زهرا(س)، احتمال برپایی دوباره بیمارستان های موقت

به گزارش فروشگاه کوچک، رئیس کمیته سلامت شورای شهر تهران از دفن 234 نفر طی دو روز گذشته در بهشت زهرا(س) به دلیل ابتلا به کرونا اطلاع داد و گفت: احتمالا بیمارستان های موقت، دوباره در پایتخت فعال می گردد.

دفن 234 بیمار مبتلا به کرونا طی دو روز گذشته در بهشت زهرا(س)، احتمال برپایی دوباره بیمارستان های موقت

به گزارش فروشگاه کوچک به نقل از فارس، ناهید خداکرمی رئیس کمیته سلامت شورای شهر تهران درباره شرایط کرونا در پایتخت و اقدامات مدیریت شهری جهت مقابله و پیشگیری از این بیماری، گفت: تصمیمات کلان بر عهده ستاد ملی مقابله با کرونا است و شهرداری نمی تواند در این راستا تصمیم گیری کند.

وی اضافه کرد: ضدعفونی مکان های مختلف در سطح شهر از جمله اقداماتی است که شهرداری انجام داده و مدیریت شهری از هیچ اقدامی جهت مقابله با کرونا دریغ نمی کند.

رئیس کمیته سلامت شورای شهر تهران ادامه داد: نظرات کمیسیون سلامت شورای شهر به ستاد ملی مقابله با کرونا منتقل شده است و به صورت مداوم با علیرضا زالی رئیس ستاد مقابله با کرونای تهران در ارتباط هستیم تا مسائلی که احتیاج است جهت پیشگیری از کرونا در سطح شهر انجام گیرد مدنظر قرار دهند.

خداکرمی با بیان اینکه متأسفانه بعضی مسؤولین در ستاد کرونا حالت کرختی نسبت به موضوع ویروس کووید ـ 19 پیدا نموده اند، گفت: این کرختی سبب شده که تنها در لحظه جهت مقابله با کرونا تصمیم گیری گردد در حالی که باید به فکر روزهای آینده نیز بود.

وی بیان داشت: اینکه موضوع کرونا در تهران مدیریت گردد بر عهده شهرداری نیست تصمیم گیر نهایی و اصلی در این زمینه ستاد کرونا است ما در حوزه شهری نگرانی در خصوص مراسم عید قربان و شرایط کشتارگاه های سیار داشتیم بنابر این تصمیم گرفته شد که کشتارگاه های سیار سال جاری فعالیت شان در عید قربان لغو گردد.

رئیس کمیته سلامت شورای شهر تهران گفت: اینکه بازار و کسب و کارها را تعطیل کنیم یا ممنوعیت تردد در مکان های اجتماعی باشد بر عهده شهرداری نیست ولی رعایت پروتکل های ابلاغی به شدت مورد توجه مدیریت شهری است.

خداکرمی گفت: روز گذشته 116 نفر و روز قبل از آن 118 نفر در بهشت زهرا (س) تهران به دلیل کرونا دفن شده اند که این آمار بسیار زیاد است و تقریباً آمار مشابه هفته اول فروردین بوده است. همچنین همه تخت های مراقبت های ویژه در پایتخت ظرفیت تکمیل دارد و اگر مردم مواظب خودشان نباشند، دیگر جایی برای بستری نیست.

وی گفت: ممکن است در صورت ادامه افزایش مبتلایان به کرونا بیمارستان های موقت را در مکان هایی دوباره فعال کنیم که این خبر خوبی نیست.

رئیس کمیته سلامت شورای شهر تهران در پاسخ به این پرسش که بیمارستان های موقت در پیک اول چقدر خصوص استفاده نهاده شد، گفت: این بیمارستان ها که بسیاری از آنها متعلق به ارتش و سپاه بود در پیک اول کرونا مورد استفاده نهاده شد ولی بعد از اینکه همه گمان می کردند کرونا فروکش نموده و شرایط به حالت عادی بازگشته است این بیمارستان ها دیگر مورد استفاده قرار نگرفت.

خداکرمی گفت: کادر درمان هم در حال حاضر با یک جنگ فرسایشی مواجهند و یک تنه طی 5 ماه اخیر مقابل کرونا ایستاده اند و ما نگران هستیم که تاب و توان کادر درمان نیز به اتمام برسد. روز گذشته طی صحبت با مسؤولین یکی از مراکز درمانی تهران متوجه شدم که هر دو متخصص ریه در یک مرکز درمانی مبتلا به کرونا شده اند و این مسأله نشان می دهد که باید اقدامی عاجل جهت مقابله با کرونا انجام گردد.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 28 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: foroshgahak.ir شناسه مطلب: 1216

به "دفن 234 بیمار مبتلا به کرونا طی دو روز گذشته در بهشت زهرا(س)، احتمال برپایی دوباره بیمارستان های موقت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دفن 234 بیمار مبتلا به کرونا طی دو روز گذشته در بهشت زهرا(س)، احتمال برپایی دوباره بیمارستان های موقت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید