رایزنی برای توسعه گردشگری روستایی شهرستان اهواز

به گزارش فروشگاه کوچک، نخستین جلسه توسعه گردشگری روستایی شهرستان اهواز با دستورکار آنالیز راهکارهای مختلف موضوع، در محل فرمانداری شهرستان برگزار گردید.

رایزنی برای توسعه گردشگری روستایی شهرستان اهواز

از وبسایت وزارت بهداشت درمان آموزش پزشکی دیدن نمایید.

به گزارش فروشگاه کوچک به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان خوزستان، این جلسه سه شنبه دهم تیرماه 99 با ریاست سیدمجید صالحی معاون سیاسی اجتماعی فرماندار و با حضور تبار قریب سرپرست اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی اهواز و نیز با شرکت بخشداران غیزانیه، مرکزی و اسماعیلیه در فرمانداری اهواز برپا شد.

در این نشست که با هدف ایجاد تعامل و زمینه سازی فرآیند توسعه گردشگری روستایی تشکیل شده بود، صالحی ضمن برشمردن ظرفیت های توسعه گردشگری اهواز تأکید کرد: باید با ایجاد هماهنگی و برنامه ریزی، زمینه لازم برای بهره مندی از این فرصت ها فراهم گردد.

در ادامه تبار قریب نیز با اشاره به تأثیرات مثبت توسعه گردشگری به ویژه گردشگری روستایی و بوم گردی، بر معرفی هرچه بیشتر جاذبه های گردشگری، امکان حضور گردشگران، ایجاد اشتغال مستقیم و غیرمستقیم، فراوری درآمد و پایداری های اجتماعی تأکید کرد و یادآور شد: با توجه به ظرفیت های متنوع در گردشگری روستایی شهرستان اهواز، طرح های گردشگری روستایی این قابلیت را دارند تا به عنوان محرک توسعه پایدار این مناطق عمل نمایند.

همچنین بخشداران نیز در این جلسه، ضمن استقبال از فرآیند توسعه گردشگری روستایی، نقطه نظرات و نیز ظرفیت های متنوع روستاهای موجود در حوزه های استحفاظی را تشریح کردند.

در این جلسه راهکارهای مختلف آنالیز و مقرر شد جلسات آینده با حضور دهیاران روستاها در راستای آنالیز ظرفیت ها، سیاست های حمایتی بخش دولتی و نحوه مشارکت جوامع محلی برگزار گردد.

منبع: میراث آریا
انتشار: 12 شهریور 1399 بروزرسانی: 4 مهر 1399 گردآورنده: foroshgahak.ir شناسه مطلب: 1183

به "رایزنی برای توسعه گردشگری روستایی شهرستان اهواز" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رایزنی برای توسعه گردشگری روستایی شهرستان اهواز"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید