رایزنی های دوجانبه امنیتی روسیه و چین

به گزارش فروشگاه کوچک، دبیر شورای امنیت روسیه گفت: مسکو و پکن مذاکرات اعتمادبرانگیزی درباره طیف وسیعی از مسائل امنیتی انجام می دهند و این رایزنی ها، یکی از عوامل جدایی ناپذیر مشارکت راهبردی بین دو کشور است.

رایزنی های دوجانبه امنیتی روسیه و چین

با تور چین سفری خاطره انگیز را تجربه کنید.

به گزارش گروه بین الملل فروشگاه کوچک به نقل از خبرگزاری تاس، نیکلای پاتروشییف دبیر شورای امنیت روسیه که برای یک سفر سه روزه و انجام رایزنی های با مقامات بلندپایه به چین سفر نموده، گفت که مقامات مسکو و پکن مذاکرات اعتمادبرانگیزی درباره طیف وسیعی از مسائل امنیتی منطقه ای و بین المللی انجام می دهند. به گفته وی، رایزنی های روسیه-چین در زمینه مسائل امنیتی، یکی از عوامل جدایی ناپذیر مشارکت راهبردی بین دو کشور است.

پاتروشییف امروز (دوشنبه) در پکن در دیدار با اعضای دفتر سیاسی کمیته مرکزی حزب کمونیست چین گفت: ادامه تقویت روابط دوجانبه بطور کامل پاسخگویی منافع دو کشور و توسعه روابط دوجانبه است. کشورهای ما گفت وگوهای اعتماد برانگیز و کاملی درباره مجموعه ای از مسائل مسائل امنیتی، از جمله همکاری های عملی بین دو کشور دراین عرصه انجام می دهند. این مذاکرات سهم قابل توجهی در تقویت مشارکت راهبردی و همکاری های دائمی ارگان های انتظامی و امنیتی و سرویس های اطلاعاتی روسیه و چین دارند.

دبیر کل شورای امنیت روسیه یادآور شد: وزارتخانه های مربوطه روسیه و چین در تماس دائم با یکدیگر برای تامین دفاع قابل اطمینان از منافع دو کشور، از جمله در مقابل تهدیدات و دخالت خارجی در امور داخلی این کشورها و همچنین به منظور هماهنگی کوشش ها عرصه مبارزه با تروریسم و افراط گرایی ، جنایات سازمان یافته و قاچاق مواد مخدر هستند.

وی اضافه نمود، یکی از رایزنی های روسیه و چین در زمینه مسائل امنیتی، یکی از عوامل لاینفک در مشارکت راهبردی دو کشور است که در جریان آنها مسائل مورد علاقه دو کشور آنالیز شده، وضعیت همکاری ها بین وزارت خانه های تخصصی روسیه و چین مشخص شده و جهت گیری همکاری های آینده مشخص می شوند.

رایزنی های دوجانبه روسیه و چین در چارچوب مکانیسم امنیت مشترک امروز دوشنبه در چین در حال اجرا است. ریاست هیئت روسی در این رایزنی ها بر عهده دبیر شورای امنیت این کشور است. شرکت کنندگان در این مذاکرات به تبادل اطلاعات و تجارب در زمینه تامین امنیت تاسیسات مهم و رویدادهای بزرگ در کشورهای خود می پردازند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 23 آذر 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: foroshgahak.ir شناسه مطلب: 591

به "رایزنی های دوجانبه امنیتی روسیه و چین" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رایزنی های دوجانبه امنیتی روسیه و چین"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید