روس ها سند همکاری بلندمدت با اوپک پلاس را امضا کردند

به گزارش فروشگاه کوچک، در سفر رئیس جمهور روسیه به عربستان بیش از 20 قرارداد و توافق تجاری بین دو کشور امضا شده است، روس ها سند همکاری بلندمدت با اوپک پلاس را امضا کردند.

روس ها سند همکاری بلندمدت با اوپک پلاس را امضا کردند

به گزارش گروه مالی فروشگاه کوچک به نقل از راشاتودی، ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه، روز گذشته طی تشریفاتی قابل توجه وارد عربستان شد و تاکنون بیش از 20 قرارداد و توافق تجاری در حاشیه این سفر بین دو کشور امضا شده است.

رئیس جمهور روسیه در این سفر چارت همکاری بلند مدت بین اوپک و دیگر کشور های تولیدکننده نفت را نیز امضا کرد. دو کشور همچنین پروتکل همکاری دو جانبه در حوزه انرژی را نیز نهایی کرده و به امضا رساندند.

صندوق سرمایه گذاری مستقیم روسیه، گروه صنایع مادر عربستان و گروه ESN نیز توافق کردند تا در منطقه آمور روسیه در شرق دور این کشور یک تاسیسات بزرگ تولید متانول طراحی کرده و اجرا کنند. انتظار می رود ظرفیت تولید این تاسیسات 2 میلیون اتانول در سال باشد.

یکی دیگر از توافقات اجرا شده بین دو کشور سرمایه گذاری 600 میلیون دلاری صندوق سرمایه گذاری مستقیم روسیه، صندوق سرمایه گذاری عمومی عربستان با یک شرکت آلمانی برای تامین اعتبار و لیزینگ فروش هواپیما های مسافربری در روسیه است.

در این سفر دو طرف همچنین توافق کردند تا همکاری های خود در زمینه تولید محصولات کشاورزی و صادرات مواد غذایی را نیز افزایش دهند.

بر اساس یک تفاهمنامه همکاری که بین سازمان فضایی روسیه و کمیسیون فضایی عربستان امضا شده است دو طرف در زمین تامین مالی تحقیقات فضایی و ایجاد سیستم هدایت ماهواره ای جهانی گلوناس همکاری خواهند کرد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 7 آذر 1398 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: foroshgahak.ir شناسه مطلب: 551

به "روس ها سند همکاری بلندمدت با اوپک پلاس را امضا کردند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روس ها سند همکاری بلندمدت با اوپک پلاس را امضا کردند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید