سفیر ایران در لندن: کشتی آدریان دریا امشب جبل الطارق را ترک می نماید

به گزارش فروشگاه کوچک، حمید بعیدی نژاد سفیر ایران در انگلیس روز یکشنبه گفت: با ورود دوتیم مهندسی متخصص به جبل الطارق، انتظار می رود کشتی ادریان دریا (گریس 1) امشب منطقه را ترک کند.

سفیر ایران در لندن: کشتی آدریان دریا امشب جبل الطارق را ترک می نماید

برای دیدن بریتانیای کبیر با تور انگلیس همراه باشید.

به گزارش خبرگزاری فروشگاه کوچک، بعیدی نژاد در پیامی توییتری نوشت: از روز پنجشنبه که حکم برطرف توقیف نفتکش صادر شد کوشش شبانه روزی برای انجام رویه های بندری و استقرار تیم کامل خدمه کشتی در جریان است. تماس ها با شرکت هماهنگ کننده لحظه به لحظه است. با ورود دوتیم مهندسی متخصص از مسیرهای متفاوت به جبل الطارق، انتظار می رود کشتی امشب حرکت نماید.

به نوشته سفیر ایران در لندن، دادگاه جبل الطارق رسما درخواست آمریکا برای توقیف و یا تحمیل اقدامات محدودکننده علیه نفتکش حامل نفت ایران را مردود گفت.

دادگاه گفت که درخواست آمریکا بر اساس مقررات تحریم یکجانبه آمریکا اجرا شده و در حوزه اتحادیه اروپا قابلیت اجرایی ندارد.

بعیدی نژاد درباره تغییر نام نفتکش ایرانی متوقف در جبل الطارق نوشت: بر اساس گواهینامه ثبت جدید نفتکش حامل نفت ایران که نزد ما موجود است، تاریخ ثبت این نفتکش با نام جدید خود یعنی آدریان دریا، روز 24 تیرماه سال جاری مطابق با 15 ژوئیه می باشد که بیش از یک ماه از آن می گذرد.

بعیدی نژاد اضافه نمود: با تصمیم به قرار دریافت نفتکش تحت پرچم جمهوری اسلامی ایران، لازم بود که ثبت نفتکش نیز در ایران انجام گیرد. طبعا با ثبت کشتی در ایران، نام جدید ایرانی برای آن انتخاب شد. تاکید می شود که این کشتی تحت هیچ گونه تحریمی قرار ندارد و نفت آن نیز بر اساس بارنامه رسمی، متعلق به شرکت ملی نفت ایران است.

310 310منبع: خبرآنلاین
انتشار: 27 شهریور 1398 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: foroshgahak.ir شناسه مطلب: 340

به "سفیر ایران در لندن: کشتی آدریان دریا امشب جبل الطارق را ترک می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سفیر ایران در لندن: کشتی آدریان دریا امشب جبل الطارق را ترک می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید