سویه جهش یافته کرونا در آفریقای جنوبی مسری تر است

به گزارش فروشگاه کوچک، کارشناسان سلامت تایید کردند که سویه جهش یافته کروناویروس در آفریقای جنوبی از قابلیت سرایت بیشتری برخوردار است.

سویه جهش یافته کرونا در آفریقای جنوبی مسری تر است

با تور آفریقای جنوبی ارزان یه جذابترین کشور قاره آفریقا سفر کنید، ترکیبی از سافاری های دلنشین و اقامت در هتل های لوکس را در این سفر پر هیجان تجربه کنید.

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایسنا، کارشناسان تایید کردند: گونه جدید کروناویروس که اولین بار در آفریقای جنوبی شناسایی شد از گونه های قبلی مسری تر است اما شواهدی در خصوص کشنده تر بودن آن وجود ندارد.

رئیس مشترک کمیته علمی وزارت بهداشت آفریقای جنوبی گفته است که سویه جهش یافته جدید 50 درصد مسری تر است. هرچند شواهدی مبنی بر اینکه این گونه نسبت به نوع اصلی ویروس کشنده تر باشد وجود ندارد.

تا به امروز بیش از 1.3 میلیون نفر در آفریقای جنوبی به کروناویروس آلوده شده و این کشور بیشترین تعداد مبتلایان به کووید-19 را در قاره آفریقا گزارش نموده و همچنین با 37 هزار و 105 مورد فوتی بیشتری آمار قربانیان را در این منطقه به خود اختصاص داده است.

وزیر بهداشت آفریقای جنوبی روز گذشته گفت: موارد ابتلا کاهش 23 درصدی داشته اما طی هفته گذشته تعداد بیماران بستری شده در بیمارستان 18.3 درصد بیشتر شده است.

کارشناسان آفریقای جنوبی با کشف سویه جهش یافته کروناویروس موسوم به 510Y.V2 مقامات این کشور را به اعمال محدودیتهای کرونایی بیشتر به منظور مهار رشد بیماری متقاعد ساختند.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 1 بهمن 1399 بروزرسانی: 1 بهمن 1399 گردآورنده: foroshgahak.ir شناسه مطلب: 1462

به "سویه جهش یافته کرونا در آفریقای جنوبی مسری تر است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سویه جهش یافته کرونا در آفریقای جنوبی مسری تر است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید