سیاهپوستان 42 درصد از قربانیان کرونا در آمریکا

به گزارش فروشگاه کوچک، براساس گزارش آسوشیتدپرس، محدودیت سیاه پوستان آمریکا در دسترسی به مراقبت ها و امکانات بهداشتی موجب شده است که بسیاری از این قشر در مقابل کرونا آسیب پذیرتر باشند به طوری که حدود 42 درصد از درگذشتگان ناشی از این بیماری در ایالات متحده از سیاه پوستان هستند.

سیاهپوستان 42 درصد از قربانیان کرونا در آمریکا

به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، به دنبال گسترش شیوع ویروس کرونا در آمریکا مسئله فاصله طبقانی و آسیب پذیری سیاه پوستان این کشور در برابر ویروس کرونا مشاهده می شود.

این خبرگزاری اضافه نمود، در حالیکه روز به روز بر تعداد جانباختگان و مبتلایان به کرونا در آمریکا اضافه نموده می شود، قانونگذاران دموکرات و رهبران جامعه در شهرهایی که تحت فشار این بیماری قرار دارند در مورد میزان بالای مرگ و میر ناشی از این ویروس در میان جامعه سیاه پوستان هشدار می دهند زیرا تا کنون سرعت افزایش مرگ و میر سیاه پوستان در برابر کرونا بیشتر از سفید پوستان بوده است.

در میان شهرهایی که ساکنان سیاه پوست آنان بیشتر گرفتار کرونا شده اند، می توان به نیویورک، دیترویت، نیواورلئان، شیکاگو و میلواکی اشاره کرد.

دریک جانسون رییس انجمن ملی پیشرفت رنگین پوستان می گوید: به هر کجا که نگاه کنیم ویروس کرونا در حال ویران کردن جامعه ما است.

براساس داده های خبرگزاری آسوشیتدپرس، از مجموع 13 هزار مرگ و میر ناشی از کرونا در آمریکا، نزدیک به سه هزار و 300 نفر یعنی حدود 42 درصد متعلق به سیاه پوستان بوده است. آمریکایی های آفریقایی تبار تقریباً 21درصد از کل جمعیت مناطق تحت پوشش این ارزیابی را تشکیل می دهند.

تجزیه و تحلیل آسوشیتدپرس یکی از اولین تلاش ها در آمریکا برای بررسی نابرابری نژادی در مورد مرگ و میر ویروس کرونا در سراسر این کشور است.

براساس این گزارش، سابقه نژادپرستی سیستمی و نابرابری آمریکا در دسترسی به مراقبت های بهداشتی و فرصت های اقتصادی باعث شده است که بسیاری از آمریکایی های آفریقایی تبار نسبت به این ویروس آسیب پذیرتر باشند.

بیشتر سیاه پوستان بزرگسال آمریکایی از چاقی، دیابت و آسم رنج می برند و همچنین احتمالاً اغلب آنان تحت پوشش بیمه قرار ندارند. آن ها اغلب گزارش می دهند که پزشکان متخصص بیماری های آنان را کمتر جدی می گیرند.،ایرنا

اخبار مربوط به ویروس کرونا در ایران و جهان را اینجا بخوانید

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 11 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: foroshgahak.ir شناسه مطلب: 1026

به "سیاهپوستان 42 درصد از قربانیان کرونا در آمریکا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سیاهپوستان 42 درصد از قربانیان کرونا در آمریکا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید