عراقچی : شایعات درخصوص توافق آتش بس قره باغ بی اساس است

به گزارش فروشگاه کوچک، تهران (پانا) - سید عباس عراقچی معاون سیاسی وزارت امورخارجه شایعات درخصوص توافق آتش بس قره باغ را بی اساس خواند و گفت هیچ تغییری در مسیرهای ترانزیتی ایران به سمت ارمنستان یا آذربایجان ایجاد نخواهد شد.

عراقچی : شایعات درخصوص توافق آتش بس قره باغ بی اساس است

جهت دریافت خدمات طراحی خانه ویلایی کوچک با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. گروه آبان با سالهای تجربه طراحی معماری و ساخت و مشارکت در پروژه های ساختمانی ویلا و باغ کوچک و بزرگ بهترین انتخاب جهت مشاوره و اجرا میباشد.

به گزارش ایرنا، معاون سیاسی وزیر امور خارجه گفت:متاسفانه اطلاعات غلط و گمراه کننده همراه با نقشه های جعلی در فضای مجازی در حال انتشار است و ادعاهایی همچون قطع مرز ایران با ارمنستان، ایجاد کریدور در داخل خاک ارمنستان یا حتی داخل خاک ایران، تغییر ژئوپلتیک منطقه و... مطرح شده است که از اساس واقعیت ندارد و با اغراض خاص سیاسی و تبلیغاتی صورت می گیرد.

عراقچی با اشاره به نقشه اصلی توافق گفت: چنانچه در این نقشه مشاهده می گردد، بحث ایجاد یک نوار جغرافیایی در حاشیه مرز ایران با ارمنستان که زیاد مطرح شده است کاملا بیمبنا است.

فرستاده ویژه رییس جمهور برای ارائه طرح صلح ایران گفت: آنچه در توافق آتش بس قره باغ آمده ایجاد یک کریدور جاده ای، یا بهتر است گفته گردد یک جهت ترانزیتی، داخل خاک ارمنستان از نخجوان به سمت خاک اصلی آذربایجان است که امنیت آن توسط روسیه تضمین خواهد شد و جهت دقیق آن نیز هنوز تعیین نیست.

عراقچی گفت: این ایده جدیدی نیست و طرح آن سابقه طولانی دارد، و اگر هم عملی گردد، که با هزار اما و اگر همراه است، هیچ تغییری در جهتهای ترانزیتی ایران به سمت ارمنستان یا آذربایجان ایجاد نخواهد کرد.

معاون وزیر امور خارجه اعلام کرد: با این حال رایزنی های ما با همه طرف ها ادامه دارد. عصر چهارشنبه گفتگوی طولانی با سفیر روسیه در تهران در همین خصوص داشتم.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 9 آذر 1399 بروزرسانی: 9 آذر 1399 گردآورنده: foroshgahak.ir شناسه مطلب: 1365

به "عراقچی : شایعات درخصوص توافق آتش بس قره باغ بی اساس است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عراقچی : شایعات درخصوص توافق آتش بس قره باغ بی اساس است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید