علی جباری: بازیکنان استقلال به اعصاب شان مسلط باشند

به گزارش فروشگاه کوچک، علی جباری با تمجید از نمایش استقلال دربازی های اخیر اما اعتقاد دارد که بازیکنان نباید در بازی های لیگ برتر عصبی شوند.

علی جباری: بازیکنان استقلال به اعصاب شان مسلط باشند

این روزها را در استقلال پیش بینی می کردم

علی جباری، پیشکسوت باشگاه استقلال تحلیل خود ازنمایش اخیراستقلال مقابل ذوب آهن را بیان می کند: پیش بینی می کردیم که این اتفاق برای استقلال بیفتد و این تیم به شرایط خوب برسد. اگر استقلال در نیم فصل اول افت داشت، به دلیل مصدومیت ها و حضور دو بازیکن خارجی بود که حالا این مسائل رفع شده است. بازیکنان مصدوم بازگشته اند و دو بازیکن خارجی که کیفیت خوبی هم نداشتند از تیم جدا شدند و با اضافه شدن بازیکنان جدید، تیم خوبی شکل گرفته است.

جباری با تمجید ازعملکرد هجومی استقلال ادامه داد:کار مهمی که در استقلال در حال انجام است، بازی تهاجمی خوب است. استقلال همه حریفان را از جلو پرس می کند و تحت فشار قرار می دهد و اجازه نمی دهد که تیم مقابل بازیسازی کند. یکی از دلایل اصلی موفقیت استقلال این است که اجازه بازیسازی به حریف نمی دهد. بازیکنان این تیم خوب یکدیگر را پیدا می کنند و بازی را به کناره ها می برند. همچنین فاصله بین خطوط در استقلال خیلی خوب است. دراین دوبازی شفر خوب کار کرد ونشان داد روی نفرات شناخت خوبی دارد. در تاکتیک استقلال همیشه یکی دو بازیکن روی توپ حریف هستند و اجازه نمی دهند که حریف به فکر بازیسازی باشد.

جباری عملکرد مطلوب پاتوسی را حاصل نمایش خوب همه ارکان تیم می داند: همیشه عملکرد خوبِ تیم باعث می شود که یک بازیکن بتواند از این فضا استفاده کند و خودش را نشان دهد. پاتوسی هنوز به شرایط آرمانی نرسیده و اضافه وزن دارد، اما این بازیکن روز به روز بهتر می شود. اگر مقداری وزنش را کم کند و با تیم هماهنگ تر شود، کیفیتش بازهم بالاتر خواهد رفت. جباری درباره وضعیت منشاء هم این جملات را اعلام نمود: منشا بازیکن خیلی خوبی است و خوب می جنگد. فقط از او خواهش می کنم در بازی عصبی نشود چون عصبی شدن باعث می شود داور تحت تاثیر قرار بگیرد و جریان بازی منحرف شود. حرکات منشا در بازی خیلی خوب است. این بازیکن به دلیل اینکه قبلاً در ایران بازی کرده، زودتر توانسته به شرایط استقلال عادت کند. او فقط باید به اعصابش مسلط باشد.

آیا استقلال ظرفیت قهرمانی دارد؟ پاسخ جباری مثبت است: شک نکنید که استقلال پتانسیل قهرمانی در لیگ را دارد اما تیم مقداری دیر شکل گرفته و شاید اگر در نیم فصل اول مصدومیت ها نبود،فاصله امتیازی این قدر نمی شد. حرف های پایانی جباری بازهم درباره عصبی شدن بازیکنان است: خواهش می کنم بازیکنان در زمین عصبی نشوند. آنها در بازی ها خوب حرکت می کنند اما بهتر است به داور کاری نداشته باشند. در یکی دو صحنه دیدم که این اتفاقات رخ داده است. بزرگتر ها باید حواس شان باشد تا بازیکنان از کوره در نروند. بچه ها باید خودشان را در بازی کنترل کنند. باید از هواداران استقلال هم تشکر کنم که در موفقیت استقلال بی نهایت تاثیرگذار هستند.

10-670

منبع: ایران ورزشی
انتشار: 30 خرداد 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: foroshgahak.ir شناسه مطلب: 159

به "علی جباری: بازیکنان استقلال به اعصاب شان مسلط باشند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "علی جباری: بازیکنان استقلال به اعصاب شان مسلط باشند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید