فرسودگی لوله های نفت کانادا و تهدید صادرات به آمریکا

به گزارش فروشگاه کوچک، نتایج یک نظر سنجی نشان می دهد 66 درصد مردم کانادا بر این باورند که ظرفیت پایین خطوط لوله انتقال نفت در این کشور به مرز بحران رسیده است.

فرسودگی لوله های نفت کانادا و تهدید صادرات به آمریکا

برای دریافت خدمات تور کانادا با مجربترین کارشناسان کشور همراه باشید.

به گزارش خبرنگار اقتصاد بین الملل فروشگاه کوچک به نقل از راشاتودی، موسسه آگوسرید اعلام نمود نتایج یک نظر سنجی نشان میدهد 66 درصد مردم کانادا بر این باورند که ظرفیت پایین خطوط لوله انتقال نفت این کشور به مرز بحرانی رسیده است.

ظرفیت خطوط لوله انتقال نفت کانادا باعث شده است که قیمت نفت این کشور برای صادرات به آمریکا به میزان قابل توجهی کاهش یابد و با توجه به ارائه تخفیفات بسیار زیاد، درآمد نفتی کانادا نیز آسیب ببیند.

در واقع در حالی که قیمت نفت آمریکا در بازار جهانی بیش از 50 دلار است، شرکت های آمریکایی نفت شنی کانادا را بشکه ای حدود 15 دلار خریداری می نمایند.

نظر سنجی موسسه مذکور می افزاید که 70 درصد مردم کانادا معتقدند در صورتی که خط لوله جدیدی برای انتقال نفت از آلبرتا به دیگر نقاط کانادا ساخته نشود، صنعت نفت کانادا شاهد بحران جدی خواهد بود.

از طرف دیگر فقط ساکنان منطقه نفت خیز آلبرتا مشکل نبود خط لوله را بحران ملی نمی داند بلکه 53 درصد ساکنان ایالت برتیش کلومبیای این کشور نیز که به جلوه های طبیعی معروف است نیز نبود خط لوله جدید را بحرانی جدی می دانند.

هم اکنون 87 درصد از ساکنان ایالت آلبرتا مشکل پایین بودن ظرفیت خطوط لوله انتقال نفت را بحرانی ملی تلقی می نمایند.

در این نظر سنجی تمام افراد مورد سوال صنعت نفت و گاز را مهمترین صنعت این کشور عنوان نموده اند.

حدود نیمی از مردم کانادا معتقدند که دولت کانادا به نخست وزیری جاستین ترودو، اقدامات کمی را برای افزایش ظرفیت خطوط لوله انتقال نفت دراین کشور انجام داده است.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 14 مرداد 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: foroshgahak.ir شناسه مطلب: 244

به "فرسودگی لوله های نفت کانادا و تهدید صادرات به آمریکا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فرسودگی لوله های نفت کانادا و تهدید صادرات به آمریکا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید