فنلاند، سوئد و دانمارک تزریق واکسن مدرنا در مردان جوان را متوقف کردند، افزایش نگرانی ها به دلیل عارضه التهاب قلبی

به گزارش فروشگاه کوچک، بعد از سوئد و دانمارک، موسسه بهداشت و رفاه فنلاند خاطرنشان کرد، استفاده از واکسن کرونای شرکت مدرنا برای مردان متولد 1991 و بعدا از آن، به علت گزارش عوارض جانبی قلبی عروقی متوقف می گردد.

فنلاند، سوئد و دانمارک تزریق واکسن مدرنا در مردان جوان را متوقف کردند، افزایش نگرانی ها به دلیل عارضه التهاب قلبی

به گزارش خبرنگار گروه علم و پیشرفت خبرنگاران به نقل از رویترز، موسسه بهداشت و رفاه فنلاند اعلام نمود، استفاده از واکسن کووید 19 شرکت مدرنا برای مردان متولد 1991 و بعدا از آن، به علت گزارش عوارض جانبی قلبی عروقی متوقف می گردد.

مقامات بهداشتی سوئد و دانمارک هم بعدازظهر چهارشنبه اعلام نمودند که استفاده از واکسن مدرنا برای همه جوانان و بچه ها را متوقف می نمایند.

نروژ در حال حاضر از واکسن فایزر برای همه بچه ها استفاده می نماید و اکنون هم آن را برای مردان زیر 30 سال توصیه می نماید.

کشورهای اسکاندیناوی هم این تصمیم را بر اساس یک تحقیق که شامل داده های فنلاند، سوئد، نروژ و دانمارک بوده اتخاذ کردند.

مقامات بهداشتی کانادا هم آدینه هفته گذشته اعلام نمودند داده های به دست آمده نشان می دهد موارد گزارش شده عارضه نادر التهاب قلبی پس از تزریق واکسن مدرنا بیشتر از واکسن فایزر/بیو ان تک بوده است. سازمان غذا و داروی آمریکا، نهاد وابسته به وزارت بهداشت این کشور ماه گذشته گزارشی را منتشر کرد که براساس آن واکسن کووید 19 مدرنا با افزایش خطر التهاب قلبی در مردان جوان مرتبط بود. این نهاد برچسب هشدار این عارضه را به واکسن های فایزر و مدرنا اضافه کرده است.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 30 مهر 1400 بروزرسانی: 30 مهر 1400 گردآورنده: foroshgahak.ir شناسه مطلب: 1911

به "فنلاند، سوئد و دانمارک تزریق واکسن مدرنا در مردان جوان را متوقف کردند، افزایش نگرانی ها به دلیل عارضه التهاب قلبی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فنلاند، سوئد و دانمارک تزریق واکسن مدرنا در مردان جوان را متوقف کردند، افزایش نگرانی ها به دلیل عارضه التهاب قلبی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید