مقامات ارشد سابق آمریکایی و اروپایی خواهان کاهش تحریم های آمریکا علیه ایران شدند

به گزارش فروشگاه کوچک، بیش از 20 دیپلمات و مقام ارشد سابق آمریکایی و اروپایی طی بیانیه ای از دولت آمریکا خواستند که در بحبوحه شیوع دنیای ویروس کرونا، تحریم های خود علیه ایران که مانند سایر کشورهای دنیا در حال مبارزه با این بیماری همه گیر است را کاهش دهد.

مقامات ارشد سابق آمریکایی و اروپایی خواهان کاهش تحریم های آمریکا علیه ایران شدند

با ما سفر کنید و با تور ترکیبیی اروپا از قاره سبز دیدن کنید و با دریافت خدمات ویزای شینگن از گردش به دور اروپا لذت ببرید.

به گزارش گروه بین الملل فروشگاه کوچک به نقل از گاردین، 24 نفر از دیپلمات ها و مقامات ارشد سابق آمریکایی و اروپایی روز دوشنبه طی بیانیه ای از دولت ترامپ خواستند که تحریم هایی که باعث کُند شدن فرایند مبارزه با ویروس کرونا در ایران شده است را کاهش دهند تا ارسال اقلام پزشکی و یاری های انسان محبت آمیز به ایران تسهیل گردد.

در این بیانیه که به امضای دیپلمات ها و مقامات سرشناسی از جمله فدریکا موگرینی مسئول سابق سیاست خارجی اتحادیه اروپا، گرو هارلم برونتلند نخست وزیر سابق نروژ و مدیرکل سابق سازمان بهداشت جهانی، هانس بلکیس مدیرکل سابق آژانس بین المللی انرژی اتمی، ویلیام کوهن و چاک هیگل وزرای دفاع سابق آمریکا، جورج رابرتسون دبیرکل سابق ناتو و چندین مقام دیگر رسیده، خطاب به دولت ترامپ تصریح شده است: کاهش تحریم ها علیه ایران می تواند جان هزاران نفر از مردم عادی را در ایران نجات دهد و با یاری کردن به جلوگیری از شیوع سریع ویروس [کرونا] به آن سوی مرزهای ایران، جان شهفرایندان کشورهای همسایه و شهفرایندان اروپایی و آمریکایی را نیز حفظ کند.

در بخش دیگری از این بیانیه آمده است: در حالی که شیوع ویروس کرونا در ایران وارد ماه دوم خود شده است، سیاست فشار حداکثری آمریکا علیه ایران به وسیله اعمال تحریم ها باعث تضعیف عملکرد نظام سلامت ایران [در مبارزه با کرونا] می گردد. اگرچه تحت قوانین آمریکا و قوانین بین المللی معافیت هایی برای اقلام بشرمحبت آمیز در نظر گرفته شده است، اما تحریم ها باعث می گردد که واردات دارو و تجهیزات پزشکی و مواد خام مورد احتیاج برای فراوری این کالاها در داخل ایران کند تر، گران تر و پیچیده تر گردد.

طی روزها و هفته های اخیر مقامات کشورها و سازمان های بین المللی متعددی از دولت آمریکا خواسته اند تحریم های خود علیه ایران را بردارد تا بخش بهداشت و درمان ایران بهتر بتواند با فرایند شیوع ویروس کرونا مقابله کند.

اما مقامات آمریکایی که به نظر می رسد شیوع ویروس کرونا را فرصت خوبی برای افزایش فشار بر ایران قلمداد می نمایند نه تنها تا به امروز هیچ واکنش مثبتی به این درخواست ها نشان نداده اند، بلکه تحریم های تازه ای را طی چند روز گذشته علیه ایران و افراد و شرکت هایی که به زعم آنها با ایران همکاری داشته اند، وضع نموده اند.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 4 خرداد 1399 بروزرسانی: 4 خرداد 1399 گردآورنده: foroshgahak.ir شناسه مطلب: 1012

به "مقامات ارشد سابق آمریکایی و اروپایی خواهان کاهش تحریم های آمریکا علیه ایران شدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مقامات ارشد سابق آمریکایی و اروپایی خواهان کاهش تحریم های آمریکا علیه ایران شدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید