موسوی:برخی در سازمان ملل با دلارهای سعودی به دنبال تطهیر جنایات عربستان در یمن هستند

به گزارش فروشگاه کوچک، سخنگوی وزارت امور خارجه ایران در واکنش به خروج نام ائتلاف سعودی از فهرست ناقضان حقوق بچه ها گفت: برخی در سازمان ملل با دلارهای سعودی به دنبال تطهیر این کشور از جنایاتی هستند که علیه بچه ها و زنان یمنی انجام می شود.

موسوی:برخی در سازمان ملل با دلارهای سعودی به دنبال تطهیر جنایات عربستان در یمن هستند

به گزارش گروه سیاست خارجی فروشگاه کوچک، سید عباس موسوی سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران امشب (سه شنبه) در واکنش به خروج نام ائتلاف سعودی از فهرست نقض کنندگان حقوق بچه ها از سوی دبیرکل سازمان ملل متحد، ضمن اظهار تاسف از این رویکرد گفت: دبیرکل سازمان ملل متحد، در حالی نام ائتلاف سعودی را از فهرست کودک کشان حذف کرده است که به اعتراف سازمان های بین المللی، جمع زیادی از بچه ها و نوجوانان یمنی در فجایعی همچون بمباران اتوبوس حامل دانش آموزان، بمباران هوایی منازل مسکونی و مدارس و بیمارستان ها جان خود را از دست داده اند که اخبار و تصاویر دردناک مربوط به آنها غیر قابل کتمان است.

سخنگوی وزارت امور خارجه اضافه نمود: البته اینگونه اقدامات مسبوق به سابقه است؛ همچنان که در سال 2015 نیز دبیرکل وقت سازمان ملل متحد نام عربستان سعودی را از همین فهرست خارج و علت آن را تهدید مالی عربستان علیه سازمان ملل متحد اعلام کرد.

موسوی در ادامه گفت: متاسفانه برخی در سازمان ملل متحد با دلارهای سعودی به دنبال تطهیر این کشور از جنایاتی هستند که علیه بچه ها و زنان یمنی انجام می شود و این در حالی است که بر اساس اعلام دفتر هماهنگی امور بشردوستانه سازمان ملل، در هر 10 دقیقه یک کودک یمنی بر اثر پیامدهای جنگ و محاصره ای که از سوی ائتلاف سعودی بر یمن تحمیل شده جان خود را از دست می دهد.

سخنگوی دستگاه دیپلماسی با بیان اینکه منطقی که بر پایه آن کشته شدن و آسیب دیدن فقط 222 کودک در حملات نیروهای عربستان دلیلی برای خارج کردن این کشور از لیست سیاه ناقضان حقوق کودک در مناقشات مسلحانه دانسته شود!! شوک آور و منزجر کننده است، اضافه نمود: نتیجه ای که منطقا حاصل می شود این است که کشته شدن و آسیب دیدن این تعداد کودک یا برای دبیرخانه این سازمان یک واقعیت غیر مهم است یا انجام آن توسط کشوری مانند عربستان در مقایسه با سوابق قبلی یک پیشرفت قابل تشویق! تلقی می شود که شاهدی دیگر بر مدعای گزینشی بودن رویکردها و استانداردهای دوگانه در زمینه حقوق بشر است.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 26 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: foroshgahak.ir شناسه مطلب: 1148

به "موسوی:برخی در سازمان ملل با دلارهای سعودی به دنبال تطهیر جنایات عربستان در یمن هستند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "موسوی:برخی در سازمان ملل با دلارهای سعودی به دنبال تطهیر جنایات عربستان در یمن هستند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید