مکرون: انگلیس با برگزیت، ما را به عدم توافق سوق می دهد

به گزارش فروشگاه کوچک، تهران- خبرنگاران- به دنبال اعلام نخست وزیر انگلیس مبنی بر عزم کشورش بر خروج از اتحادیه اروپا، رئیس جمهوری فرانسه توضیح داد که برگزیت، منجر به عدم توافق خواهد شد.

مکرون: انگلیس با برگزیت، ما را به عدم توافق سوق می دهد

به گزارش فروشگاه کوچک، ترزا می نخست وزیر انگلیس روز پنجشنبه در حالی برای شرکت در نشست سران اتحادیه اروپا و کوشش برای کسب موافقت رهبران اروپا با تعویق اجرای برگزیت راهی بروکسل شد که مجلس کشورش را متهم ردیف اول ایجاد بحران در روند خروج از اتحادیه اروپا می داند.

می گفته است که در کنار مردم انگلیس مصمم به خروج از اتحادیه اروپاست و به کوشش خود برای کسب حمایت مجلس از طرح برگزیت دولت ادامه می دهد.

امانوئل مکرون رییس جمهوری فرانسه شامگاه پنجشنبه در واکنش به تصمیم استوار بریتانیا در خروج از برگزیت، در توییتی نوشت: در این خصوص، ما باید رو در روی هم با دوستان بریتانیایی و مردممان شفاف باشیم.

وی توضیح داد: توافقنامه عقب نشینی، قابل مذاکره دوباره نیست.

رئیس جمهوری فرانسه گفت: در صورتی که بریتانیا رأی منفی دهد، ما به سمت عدم توافق خواهیم رفت.

به گزارش فروشگاه کوچک، فضای سیاسی انگلیس در واپسین روزهای عضویت این کشور در اتحادیه اروپا، روزهای پرحرارتی را پشت سر می گذارد.

معاون رئیس مجلس عوام انگلیس درباره امنیت جان قانونگذاران هشدار داده و در نامه ای به آنها نوشته است؛ روند برگزیت به مراحل حساس رسیده و نمایندگان تا حد بی سابقه ای در کانون توجه مردم قرار گرفته اند.

اروپام**شبس**6984**1504

منبع: ایرنا
انتشار: 8 تیر 1398 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: foroshgahak.ir شناسه مطلب: 185

به "مکرون: انگلیس با برگزیت، ما را به عدم توافق سوق می دهد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مکرون: انگلیس با برگزیت، ما را به عدم توافق سوق می دهد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید