نسبت به تولیدکنندگان شیر خشک بی انصافی شده است، همچنان منتظر نظر وزارت بهداشت و بانک مرکزی در خصوص تخصیص ارز هستیم

به گزارش فروشگاه کوچک، رئیس انجمن تولیدکنندگان شیر خشک اطفال گفت: از ابتدای اسفند سال 98 هیچ ارز دولتی به شرکت های تولیدکننده شیرخشک پرداخت نشده است و همچنان منتظر نظر وزارت بهداشت و بانک مرکزی در خصوص تخصیص ارز هستیم.

نسبت به تولیدکنندگان شیر خشک بی انصافی شده است، همچنان منتظر نظر وزارت بهداشت و بانک مرکزی در خصوص تخصیص ارز هستیم

هانی تحویل زاده در مصاحبه با خبرنگار بهداشت و درمان گروه اجتماعی خبرگزاری فروشگاه کوچک، در واکنش به سخنان محسن جلواتی قائم مقام سازمان دیده بان شفافیت و عدالت در مورد تغییر مصوبه افزایش 11 درصدی قیمت شیر خشک و اعمال افزایش 17 درصدی قیمت ها اظهار کرد : پنج شرکت تولیدکننده در داخل کشور فعالیت می کنند که در چهار ماه اخیر با توجه به شرایط اقتصادی و شیوع ویروس کرونا با مشکلاتی روبه رو شدند.

وی افزود: از ابتدای اسفند سال 98 هیچ ارز دولتی به شرکت های تولیدکننده شیرخشک پرداخت نشده است و در حال حاضر شرکت های تولیدکننده داخل برخی مواد را با ارز آزاد وارد کردند و همچنان به دنبال حل مشکل ارز دولتی هستیم.

بیشتر بخوانید؛

مافیای شیر خشک به دنبال افزایش سرسام آور قیمت ها/منافع شرکت ها جایگزین منافع مردم می شود؟

رئیس انجمن تولیدکنندگان شیر خشک اطفال اظهار کرد: وزارت بهداشت و درمان و سازمان غذا و دارو مدعی هستند که حواله ها را به بانک مرکزی ارسال کرده اند و بانک مرکزی نیز چند ماهی است که هیچ پاسخی به تولیدکنندگان شیر خشک در داخل کشور نداده است بنابر این همچنان منتظر نظر وزارت بهداشت و بانک مرکزی هستیم.

وی اعلام نمود: سازمان غذا و دارو نیز 2 مرتبه لیست درخواست ما را تایید کرده اما همچنان بانک پاسخی نداده است.

تحویل زاده گفت: سازمان غذا و دارو در ابتدا با افزایش قیمت بالای 20 درصد موافق بود اما بعد از مدتی نظرش را به 17 درصد تغیر داد که این موضوع نمی تواند مشکل ما را حل نماید؛ این درحالی است که به خیلی از مواد اولیه شیر خشک ارز دولتی تعلق نمی گیرد، برای مثال به آمینو اسید و ویتامین ها ارزی اختصاص داده نشد.

رئیس انجمن تولیدکنندگان شیر خشک اطفال گفت: انجمن لبنی و سازمان های مربوط تایید کردند که قیمت شیرخام و بدون چربی نیز افرایش قیمت داشته باشد؛ همچنین تامین کننده هایی که حساب معرفی می کنند در واقع حساب اصلی آنها نیست و از طریق واسطه ها پول دریافت می کنند، یعنی ارز دولتی دریافت شده را بلافاصله به حساب واسطه ها می دهیم که بین 10 تا 15 درصد کارمزد دریافت می کنند که این موضوع نیز باید مورد توجه قرار گیرد ولی سازمان حمایت هیچکدام را قبول ندارد.

وی ادامه داد: سازمان حمایت طبق قوانین سال 89 و قبل از تحریم ها عمل می کند؛ در سال جهش تولید باید از تولیدکنندگان داخلی حمایت شود و اگر موضوع مافیا در این حوزه مطرح می شود انگیزه لازم را از تولیدکنندگان می گیرد.

تحویل زاده شرح داد: سالانه بالای 100 میلیون دلار صرفه جویی ارزی داریم که اگر قرار بود محصولات را وارد کنیم باید دو برابر ارز بیشتری هزینه شود.

4148

منبع: خبرگزاری دانشگاه آزاد آنا
انتشار: 1 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: foroshgahak.ir شناسه مطلب: 1160

به "نسبت به تولیدکنندگان شیر خشک بی انصافی شده است، همچنان منتظر نظر وزارت بهداشت و بانک مرکزی در خصوص تخصیص ارز هستیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نسبت به تولیدکنندگان شیر خشک بی انصافی شده است، همچنان منتظر نظر وزارت بهداشت و بانک مرکزی در خصوص تخصیص ارز هستیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید