واکنش خطیب زاده به انتشار بعضی اخبار درباره تحریم های آمریکا

به گزارش فروشگاه کوچک، سخنگوی وزارت خارجه کشورمان گفت: اگر آمریکا اصراری بر حفظ تحریم های فلج کننده علیه ایران داشت، قطعا تا کنون گفتگوها متوقف شده بود.

واکنش خطیب زاده به انتشار بعضی اخبار درباره تحریم های آمریکا

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایسنا، سعید خطیب زاده در پاسخ به سوال خبرنگاران در خصوص انتشار بعضی از اخبار در یکی از رسانه ها به نقل از منابع مطلع مبنی بر این که آمریکا بر حفظ تحریم های فلج کننده علیه ایران اصرار دارد، گفت: نکات اختلافی میان ایران و آمریکا در وین کم نیستند و بعضی مواضع آمریکا در وین قابل قبول نبوده و از این روست که هیات ایرانی مصاحبه های وین را با دقت و نکته سنجی به پیش میبرد

وی ادامه داد: اما در این مورد خاص که سوال می پرسید - که بازهم یک رسانه از قول منابع مطلع ناشناس خود ادعا نموده- نه تنها این مورد و موارد ادعایی شبیه این غلط است بلکه همه یقین بدانند اگر آمریکا اصراری بر این گونه امور داشت قطعا تا کنون مصاحبهها متوقف شده بود.

براساس این گزارش به تازگی شبکه خبری انگلیسی زبان پرس تی وی به نقل از منبع مطلع در تهران مدعی شده است که آمریکا تا به امروز نه تنها انجام اصلاحاتی را که باعث کاهش ریسک همکاری مالی و بانکی با ایران می گردد، نپذیرفته است، بلکه عملا ریسک همکاری با ایران را بالاتر برده است.

به گفته این منبع مطلع، آمریکا بر حفظ ساختار تحریم های فلج کننده و به ویژه عدم لغو قانون کاتسا اصرار دارد. همچنین آمریکا برطرف تحریم از نهادها و افراد باقی مانده در لیست تحریم SDN را به میزان زمان اجرای برجام رد نموده است.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 10 خرداد 1400 بروزرسانی: 10 خرداد 1400 گردآورنده: foroshgahak.ir شناسه مطلب: 1713

به "واکنش خطیب زاده به انتشار بعضی اخبار درباره تحریم های آمریکا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکنش خطیب زاده به انتشار بعضی اخبار درباره تحریم های آمریکا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید