وزیر امور خارجه: ایران برای توسعه روابط با کوبا هیچ سقفی قائل نیست

به گزارش فروشگاه کوچک، حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه ایران و برونو رودریگز وزیر خارجه کوبا روز آدینه در دیداری در حاشیه مجمع عمومی سازمان ملل متحد در مورد روابط دوجانبه، به ویژه همکاری های تجاری، به بحث و گفتگو پرداختند.

وزیر امور خارجه: ایران برای توسعه روابط با کوبا هیچ سقفی قائل نیست

وزیر خارجه کوبا با بیان اینکه این کشور برای توسعه همکاری ها با ایران در حوزه های بهداشتی و کشاورزی آمادگی دارد، از حوزه های فناوری و ماشین های سنگین به اسم دیگر بخش هایی یاد کرد که از ظرفیت لازم برای همکاری های بیشتر برخوردارند.

رودریگز با اشاره به اینکه باید چالش های مالی روابط را رفع کرد تا شاهد توسعه بیشتر باشیم، توضیح داد که تنها به وسیله همکاری نزدیک دو کشور می توان تحریم های ظالمانه آمریکا را شکست داد.

وزیر امور خارجه ایران هم در این ملاقات ضمن تقدیر از همکاری های نزدیک میان دو کشور به ویژه در پروژه فراوری مشترک واکسن کرونا، توضیح داد که آنچه در گذشته روابط ساخته شده است، سرمایه ای برای امروز و فرداست و اکنون کوبا برای جمهوری اسلامی ایران یک شریک راهبردی با تمامی الزامات و ابعاد آن است و ایران برای توسعه روابط با کوبا هیچ سقفی قائل نیست.

وزیر امور خارجه ایران بعلاوه تأکید کرد که دولت ایران به اسم یک دولت عملگرا، در پی عملیاتی کردن توافقات قبلی است و از همین رو از وزیر خارجه کوبا دعوت می نماید تا ضمن سفر به ایران بتوان توافقات قبلی را مرور نموده و نقشه راه روابط را تنظیم کرد.

امیرعبداللهیان در این ملاقات تحریم های آمریکا علیه کوبا را به شدت محکوم کرد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 12 مهر 1400 بروزرسانی: 12 مهر 1400 گردآورنده: foroshgahak.ir شناسه مطلب: 1890

به "وزیر امور خارجه: ایران برای توسعه روابط با کوبا هیچ سقفی قائل نیست" امتیاز دهید

1 کاربر به "وزیر امور خارجه: ایران برای توسعه روابط با کوبا هیچ سقفی قائل نیست" امتیاز داده است | 4 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وزیر امور خارجه: ایران برای توسعه روابط با کوبا هیچ سقفی قائل نیست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید