پشت پرده لغو سفر پرسپولیس به کانادا چه بود؟

به گزارش فروشگاه کوچک، با وجود موافقت شورای برون مرزی، سفر تیم فوتبال پرسپولیس به کانادا لغو شد. این موضوع البته دلایل خاص خودش را داشت.

پشت پرده لغو سفر پرسپولیس به کانادا چه بود؟

برای دریافت خدمات تور کانادا با مجربترین کارشناسان کشور همراه باشید.

به گزارش خبرنگار ورزشی فروشگاه کوچک، تیم فوتبال پرسپولیس چندی پیش از سوی انجمن دوستی ایران و آمریکای شمالی برای برگزاری اردو و بازی های محبت آمیز به کانادا دعوت شد. قرار بود پرسپولیس با شعار مبارزه با تغییرات اقلیمی و مقابله با گرمایش زمین و با پیغام صلح و دوستی راهی کانادا گردد.

طبق برنامه ریزی های اجرا شده از سوی انجمن دوستی ایران و آمریکای شمالی، کاروان پرسپولیس، قرار بود در جریان برگزاری این رویداد به منظور کاهش استفاده از سوخت های فسیلی و اشاعه فرهنگ استفاده از انرژی های تجدیدپذیر و غیرآلاینده از خودروهای برقی و برای حفاظت از محیط زیست از تمام وسایل و ظروف تجدیدپذیر در طبیعت و غیرپلاستیکی استفاده کند.

اسپانسرِ اعلام شده این اردو، انجمن دوستی ایران و آمریکای شمالی بود که با نام North American Iranian Friendship Society (NAIFS) دو سال پیش توسط دو ایرانی تاسیس شده است. در مدت دو سال از تاسیس این انجمن، تاکنون فقط نصب تندیس غلامرضا تختی در یک آموزشگاه ورزشی در آلاباما، برگزاری ناموفق کنسرت محسن یگانه در لس آنجلس و ارسال پیغام تسلیت برای درگذشت مریم میرزاخانی، فعالیت های این انجمن را تشکیل می دهد و اثری از فعالیت های دیگر دیده نمی گردد.

آنالیز ها در سوابق فعالیت این انجمن و زندگی دو مسئول آن، نشانی از ارتباط موسسان آن با موضوع تغییرات اقلیمی، گرمایش زمین و حتی فوتبال به دست نمی دهد. آنها فاقد هرگونه فعالیت مرتبط یا حتی غیرمرتبط در این زمینه هستند که اکنون، چنین رویدادی را مدیریت و میزبانی نمایند و در پی برگزاری چنین رویدادی در کانادا بودند.

واقعیت این است که اهداف دیگری در این ماجرا وجود داشته و رد پای مسائل سیاسی و البته امنیتی دیده می گردد. در واقع این اردو بهانه ای برای اقدامات دیگر این انجمن بوده و سوابق سیاسی گردانندگان آن هم نشان می دهد که آنها دستی در سیاست داشته اند. نکته جالب اینکه شورای برون مرزی با وجود این موارد با سفر پرسپولیس به کانادا موافقت نموده بود! با این حال با آنالیز تمام موارد و در حالی که شورای برون مرزی موافقت خود را اعلام نموده بود، سفر پرسپولیسی ها به کانادا لغو شد تا هدف سیاسی - امنیتی برگزارنمایندگان این مراسم به جایی نرسد. در واقع فوتبال و محیط زیست بهانه ای بود برای این انجمن تا تحت پوشش آن اقدامات دیگری انجام دهند.

منبع: تسنیم
انتشار: 6 شهریور 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: foroshgahak.ir شناسه مطلب: 281

به "پشت پرده لغو سفر پرسپولیس به کانادا چه بود؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پشت پرده لغو سفر پرسپولیس به کانادا چه بود؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید