پمپئو از حمله سایبری چین به آمریکا و سرقت اطلاعات اطلاع داد

به گزارش فروشگاه کوچک، فارس نوشت: وزیر امور خارجه آمریکا در ادامه اتهام زنی ها علیه چین، این بار گفت عاملان سایبری مرتبط با چین، داده های تحقیقات آمریکا بر روی ویروس کرونا را به سرقت برده اند.

پمپئو از حمله سایبری چین به آمریکا و سرقت اطلاعات اطلاع داد

با ما همراه باشید و با تور چین ارزان از شگفت انگیزترین کشور دنیا دیدن کنید بر روی دیوار چین سلفی بگیرید، از قصر ممنوعه دیدن کنید و در خیابان شانگهای پیشرفته ترین آسیا قدم بزنید.

به نوشته خبرگزاری رویترز، مایک پمپئو وزیر امور خارجه آمریکا پنجشنبه شب مدعی شد، کوشش های عاملان سایبری و افرادی که دست به جمع آوری اطلاعات می زنند و با چین در اتباط هستند، اطلاعات دارای مالکیت معنوی و داده های مربوط به تحقیقات بر روی ویروس کرونا را به سرقت برده اند.

روز گذشته (چهارشنبه) نیز اداره تحقیقات فدرال آمریکا (اف بی آی) و آژانس امنیت زیرساخت ها و امنیت سایبری این کشور (سی آی اس ای) در بیانیه ای مشترک درخصوص تهدیدات موجود از سوی عاملان مرتبط با چین برای دسترسی به تحقیقات بر روی ویروس کرونا هشدار داده بودند.

پمپئو پیش تر نیز مدعی شده بود ویروس کرونا در آزمایشگاه های شهر ووهان چین ساخته شده است. ادعایی که جامعه اطلاعاتی آمریکا، چین و شماری دیگر از کشورها از جمله انگلیس و استرالیا آن را رد کردند.

همچنین کاخ سفید بارها دولت چین را به مخفی کاری و اقدام دیرهنگام برای مهار ویروس کرونا متهم نموده است. ادعایی که قویاً از سوی مقامات چینی رد شده اند.

مقامات کاخ سفید که به دنبال انحراف اذهان از کم کاری دولت آمریکا در قبال کنترل ویروس کرونا هستند، مدعی شده اند سازمان جهانی بهداشت نیز با چین هم دست بوده در انتشار ویروس کرونا در دیگر کشورها مقصر است.

310311

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 20 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: foroshgahak.ir شناسه مطلب: 1107

به "پمپئو از حمله سایبری چین به آمریکا و سرقت اطلاعات اطلاع داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پمپئو از حمله سایبری چین به آمریکا و سرقت اطلاعات اطلاع داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید