چین: تهدیدهای پمپئو در زمینه تجارت تسلیحاتی با ایران کاملا غیرقابل توجیه است

به گزارش فروشگاه کوچک، سخنگوی وزارت امور خارجه چین از اظهارات تهدید آمیز وزیر امور خارجه آمریکا در زمینه تجارت تسلیحاتی کشورهای مختلف با ایران، انتقاد کرد.

چین: تهدیدهای پمپئو در زمینه تجارت تسلیحاتی با ایران کاملا غیرقابل توجیه است

با ما همراه باشید و با تورهای چین از شگفت انگیزترین کشور دنیا دیدن کنید بر روی دیوار چین سلفی بگیرید، از قصر ممنوعه دیدن کنید و در خیابان شانگهای پیشرفته ترین آسیا قدم بزنید.

به گزارش ایسنا به نقل از خبرگزاری ای. اف، پی، چین پس از این که آمریکا تهدید کرد تحریم هایی علیه کشورهای مشارکت کننده در تجارت تسلیحاتی با ایران اعمال خواهد نمود، روز دوشنبه واشنگتن را به فروش تسلیحات و مداخله در امور دیگر کشورها متهم کرد.

وزرات امور خارجه چین اظهارات تهدید آمیز مایک پمپئو وزیر امور خارجه آمریکا علیه دیگر کشورها در این زمینه را کاملا غیرقابل توجیه دانست.

لیجیان ژائو سخنگوی وزارت امور خارجه چین در جمع خبرنگاران گفت: این آمریکا است که در همه جا تسلیحات و مهمات می فروشد، تجارت تسلیحاتی را در خدمت اهداف ژئوپولیتیک به کار می گیرد و حتی آشکارا در امور داخلی دیگر کشورها دخالت می نماید.

ژائو پاسخ مستقیمی به این که آیا چین اکنون تمایل خواهد داشت که به ایران سلاح بفروشد، نداد اما اظهار کرد که پکن تجارت تسلیحاتی را بر اساس سیاست صادرات نظامی و تعهدات بین المللی خود پیش خواهد برد.

بر اساس این گزارش، اظهارات این مقام چینی دز پی این مطرح می گردد که تاریخ تحریم تسلیحاتی ایران در تاریخ 18 اکتبر به انتها رسید.

دولت آمریکا در سه ماه اخیر در کوشش بود پیش نویس قطعنامه ای را در شورای امنیت سازمان ملل برای تمدید این تحریم به تصویب برساند اما با مخالفت اکثریت اعضای شورا، با این طرح موافقت نشد.

منبع: عصر ایران
انتشار: 27 آبان 1399 بروزرسانی: 27 آبان 1399 گردآورنده: foroshgahak.ir شناسه مطلب: 1339

به "چین: تهدیدهای پمپئو در زمینه تجارت تسلیحاتی با ایران کاملا غیرقابل توجیه است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چین: تهدیدهای پمپئو در زمینه تجارت تسلیحاتی با ایران کاملا غیرقابل توجیه است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید