24 درصد صادرات غیر نفتی ایران متعلق به بازار چین است

به گزارش فروشگاه کوچک، حریری گفت: بازار چین اکنون بزرگترین هدف بازار غیر نفتی ماست که حدود 24 درصد از مجموع صادرات به این کشور انجام می گردد.

24 درصد صادرات غیر نفتی ایران متعلق به بازار چین است

با تور چین سفری خاطره انگیز را تجربه کنید.

مجیدرضا حریری رئیس اتاق بازرگانی ایران و چین در گفت وگو با خبرنگار ، گفت: بازار چین اکنون بزرگترین هدف بازار غیر نفتی ماست که حدود 24 درصد از مجموع صادرات ایران به این کشور انجام می گردد. برای افزایش صادرات باید باور کنیم که کشورمان قدرتمند است. با افزایش عزم و اراده می توانیم صادرات به این کشور را تا 2 برابر افزایش دهیم.

او با بیان اینکه چین بیش از 2 هزار و 280 میلیارد دلار واردات دارد، بیان نمود: برای بدست آوردن بازار چین، باید کالاهای جدید به آنها معرفی کرد. اگر نوع فروش به بازار چین یکنواخت شده است باید آن را تغییر دهیم چرا که بازار چین به دنبال محصولات لاکچری است. برای رونق فراوری باید به فکر افزایش صادرات باشیم. باید تقاضاهای خارجی را تحریک کرد که یکی از آن تقاضاها بازار چین است.

رئیس اتاق بازرگانی ایران و چین با بیان اینکه فرش دستباف ایرانی از طرف امریکا تحریم شده است، گفت: پس از نفت، فرش ایرانی تحریم شد و دیگر نتوانستیم به این کشور صادرات داشته باشیم ولی کشور های مکزیک و کانادا برای صادرات فرش دستباف ایرانی به امریکا پیش قدم شده اند.

حریری با تاکید بر اینکه باید به بُعد فرهنگی صادرات فرش هم توجه کنیم، بیان نمود: برای صادرات به کشور های دیگر نه تنها باید بُعد مالی آن را در نظر گرفت بلکه بُعد فرهنگی آن را نیز نباید دست کم گرفت.

به گفته رئیس اتاق بازرگانی ایران و چین، بیان نمود: هم اکنون 200 میلیون دلار به چین صادرات داریم که با برنامه ریزی های مناسب می توانیم این رقم را به 2 برابر افزایش دهیم.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 19 آذر 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: foroshgahak.ir شناسه مطلب: 579

به "24 درصد صادرات غیر نفتی ایران متعلق به بازار چین است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "24 درصد صادرات غیر نفتی ایران متعلق به بازار چین است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید