آیا بلافاصله بعد از بیدار شدن برترین زمان برای خوردن صبحانه است؟

به گزارش فروشگاه کوچک، احتمالا خیلی از افراد می دانند که برترین زمان برای خوردن صبحانه در همان بازه یک ساعت اولی است که از خواب بیدار می شوید اما بسیاری از افراد آن را در حین راه رفتن به محل کار یا تحصیل می خورند یا حتی می گذارند به محل کارشان برسند و بعد از رسیدن تازه به فکر خوردن صبحانه می افتند. اما بدترین اتفاقی که می افتد این است که حدود 10 تا 30 درصد افراد وعده صبحانه را به کل کنار می گذارند. همه ما برای اینکه چرا بلافاصله بعد از بیدار شدن صبحانه نمی خوریم عذر و بهانه خاص خود را داریم. ممکنه وقتمان تنگ باشد یا احساس گرسنگی نداشته باشیم.

آیا بلافاصله بعد از بیدار شدن برترین زمان برای خوردن صبحانه است؟

ما خوردن صبحانه در همان ساعت های اول بعد از بیداری مزایای شگفت انگیزی دارد. اگر هر روز بعد از بیدار شدن صبحانه میل کنید با انرژی و خلق و خوی بهتری روز خود را خواهید ساخت.

برترین زمان برای خوردن صبحانه

هنگامی که بلافاصله بعد از بیدار شدن صبحانه می خورید، سطح انسولین و قند خون شما تنظیم می گردد و سوخت و ساز بدن شما آغاز می گردد.

اگر شما در پی کاهش وزن هستید یا حتی در تلاشید که وزن خود را حفظ کنید، خوردن صبحانه بلافاصله بعد از بیدار شدن باعث تنظیم انسولین و سطح قند خون شما می گردد و بدن شما از همان زمان سوخت و ساز خود را آغاز می نماید. هنگامی که اندازه قند خون و انسولین تنظیم می گردد منبع انرژی بدن فرد تامین می گردد و باعث می گردد در طول روز احساس قدرت داشته باشید.

هنگامی که شما خواب هستید متابولیسم بدن شما به صورت طبیعی کاهش پیدا می نماید زیرا در هنگام خواب بدنتان نیازهای کمتری دارد. با خوردن صبحانه به موقع سوخت و ساز یدنتان را به حد متناسب برسانید. برای این کار لازم از تعداد وعده های غذایی خود را بیشتر کنید و آن را به یاریخوردن صبحانه آغاز کنید.

هنگامی که بلافاصله بعد از بیدار شدن صبحانه نخورید باعث می گردد در طول روز به علت گرسنگی به سراغ غذاهایی با کالری زیاد و ارزش غذایی کم بروید.

مطمئن باشید هنگامی که از خواب بیدار می شوید و صبحانه نمی خورید و منتظر ناهار می مانید، به احتمال زیاد برای ناهار از غذاهای پرکالری و کم ارزش استفاده می کنید. خوردن صبحانه فوری که آماده کردنش وقت زیادی را از شما نمی گیرد، به شما یاری می نماید که گرسنگی به شما حمله نکند و بتوانید وعده های غذایی را برای خود انتخاب کنید که دارای ارزش غذایی بیشتری باشد. اما هنگامی که صبحانه نمی خورید احساس گرسنگی بر شما غالب می گردد و اشتهایتان چند برابر می گردد.

تحقیقات نشان داده هنگامی که بلافاصله بعد از بیدار شدن صبحانه می خورید انرژی و خلق و خوی شما در طول روز بهتر خواهد بود.

برخی از تحقیقات نشان داده با خوردن صبحانه به موقع خلق و خوی شما بهبود پیدا می نماید و این اتفاق باعث تقویت مغز و ذهنتان می گردد. این اتفاق باعث می گردد حافظه شما بهتر عمل کند. نخوردن صبحانه شما را به ماشینی تبدیل می نماید که بنزین آن کم است. این ماشین کم انرژی است و کاآیی زیادی نمی تواند داشته باشد. غذا سوخت بدن شماست. وقتی بعد از بیداری به بدنتان سوخت برسانید باعث می گردد در طول روز بدنتان احساس خستگی کمتری داشته باشد.

حرف آخر

ممکن است حتی فک کردن به اینکه بعد از بیدار شدن چیزی بخورید برای شما سخت باشد. ممکن است مدت زمانی که احساس گرسنگی می کنید کوتاه باشد. اما زمانی که بلافاصله بعد از بیدار شدن صبحانه می خورید انتخاب می کنید که روزی پر انرژی و پیروز داشته باشید.

منبع: کتاب کاله
انتشار: 15 شهریور 1401 بروزرسانی: 15 شهریور 1401 گردآورنده: foroshgahak.ir شناسه مطلب: 2205

به "آیا بلافاصله بعد از بیدار شدن برترین زمان برای خوردن صبحانه است؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آیا بلافاصله بعد از بیدار شدن برترین زمان برای خوردن صبحانه است؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید