سلامتی و پزشکی

سیپروترون (کامپاند) (CYPROTERONE)

مقدار مصرف: یک قرص روزانه به مدت 21 روز در سیکل های ماهانه. اولین دارو باید از روز اول سیکل یا دوره ماهانه آغاز گردد و پس از 7 روز آثار دوره دوم آغاز می گردد.

26 مهر 1400

گُریز بعضی از بیماران دیابتی از تزریق انسولین

تهران (پانا) - آنالیز های یک مطالعه نشان داد ترس از سوزن، درد محل تزریق، هزینه اضافی، آسیب تماشا خانواده با سوزن، تجربیات دیگران، ضربه روحی روانی، سختی تزریق، ترس از عوارض، از عوامل موثر بر عدم تبعیت از انسولین درمانی هستند.

25 مهر 1400

با حذف این غذا ها از ریزش مو جلوگیری کنید

تهران (پانا) - یک رژیم غذایی پرچرب با از بین بردن سلول های بنیادی فولیکول مو، به نازک شدن مو ها منجر می گردد.

22 مهر 1400

تور ارزان قطر: سفیر قطر در ریاض استوارنامه خود را تحویل داد

ایسنا نوشت: سفیر فوق العاده و تام الاختیار قطر در ریاض طی ارتباط تصویری با پادشاه عربستان، استوارنامه خود را به وزیر امور خارجه این کشور تحویل داد.

18 مهر 1400

دندان مصنوعی در طول تاریخ

دندان های سالم، در طول تاریخ همواره نشان دهنده سلامت بوده. برای انسان ها از دست دادن دندان ها ناراحت کننده بوده و بی دندانی را نشانه بیماری می دانستند. در زمان های گذشته، معمولا بیماری ها یا سوءتغذیه منجر به از دست رفتن

17 مهر 1400

فیشر (شقاق مقعد)

تشابهاتى بین فیشرهاى اطراف مقعد و هموروئید)بواسیر(وجود دارد. هموروئید اغلب یک تورم در سیاهرگ است. فیشرها به ترک خوردگى هایى که گاهى اوقات در اطراف دهان ایجاد مى شوند، شباهت زیادى دارند. هر دو نوع دهانى و مقعدى، جایى اتفاق مى افتند که مخاط حساس داخل...

14 مهر 1400

زندگی دوباره زباله ها

با پیشرفته شدن جوامع بشری ، افزایش جمعیت ، صنعتی و ماشینی شدن روز افزون زندگی بشر، شاهد اتفاقات متفاوت و دگرگونی های بسیار زیادی در زندگی شخصی و اجتماعی تمام انسان ها هستیم . که برخی از این تحولات مثبت و بالطبع بسیاری از آن ها منفی و مضر هستند. در کشورهای...

13 مهر 1400

تعبیر خواب فضله، دیدن فضله پرنده روی سر چه مفهومی دارد؟

با تعبیر خواب فضله (موش و گنجشک) و تعبیر خواب فضله پرنده روی سر همراه ما باشید.

12 مهر 1400

تعبیر خواب سر بریده شده چیست؟

در ادامه این مقاله با تعبیر خواب سر بریده شده، تعبیر خواب گردن زدن، تعبیر خواب سر بریده خود، تعبیر خواب سر بریده مرده و تعبیر خواب سر بریده کباب شده همراه ما باشید.

12 مهر 1400

وزیر امور خارجه: ایران برای توسعه روابط با کوبا هیچ سقفی قائل نیست

حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه ایران و برونو رودریگز وزیر خارجه کوبا روز آدینه در دیداری در حاشیه مجمع عمومی سازمان ملل متحد در مورد روابط دوجانبه، به ویژه همکاری های تجاری، به بحث و گفتگو پرداختند.

12 مهر 1400

تعبیر خواب مجسمه و تندیس چیست؟

از نظر معبرین دیدن مجسمه در خواب نمادی از تمامی اشخاص یا موجوداتی است که در زندگی بیننده خواب عزیز هستند.

12 مهر 1400

یک دنیا، یک خانه، یک قلب

همه ساله در روز دنیای قلب که به وسیله سازمان دنیای بهداشت نام گذاری و معین شده است، جدیدترین آمارهای بین المللی از ابتلا به امراض قلبی و عروقی در سراسر دنیا منتشر می گردد. طبق جدیدترین آمارها بیماری های قلبی و عروقی به علت اقدامات پیشگیرانه ناکافی...

12 مهر 1400

10 ناشناخته جهان؛ اکتشافات علمی ترسناک که از آن خبر ندارید!

علاقه مندان به دنیای علم، همواره در پی اکتشافات تازه و دستاوردهای تازه ای هستند که فهم ما را نسبت به محیط اطراف خود وارد مرحله تازه ای کند.

10 مهر 1400

تزریق 15 هزار دز واکسن کرونا در اندیکا

رئیس شبکه بهداشت و درمان اندیکا گفت: تا به امروز 10 هزار نفر در این شهرستان دز اول و 5 هزار نفر دز دوم واکسن کرونا را دریافت نموده اند.

8 مهر 1400

احتمال شدت گرفتن کرونا در آبان و آذر، باید آماده باشیم

رئیس بیمارستان شریعتی با اشاره به فروکش پیک پنجم کرونا، گفت: باید آمادگی کامل داشته باشیم، زیرا شاید در آبان و آذر هم درگیری ها زیاد گردد.

1 مهر 1400

چرا رنگ دندان عوض می گردد؟

همه ما می خواهیم ظاهر خوبی داشته باشیم. هیکلی متناسب، پوستی با طراوت و دندان هایی سفید آرزوی بیشتر ما است. داشتن دندان های سفید بسیار جالب است اما وجود لکه های سفید روی دندان چندان خوشایند نیست. عوامل زیادی می توانند سبب بروز لکه های سفید روی دندان...

31 شهریور 1400

معاون آموزشی وزارت بهداشت منصوب شد

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در حکمی معاون آموزشی و دبیر شورای آموزش پزشکی و تخصصی وزارت بهداشت را منصوب کرد.

25 شهریور 1400

مربی واترپلو: بازی های تدارکاتی بیشتری در برنامه داریم، رضایت کامل از ملی پوشان نداریم

وحید رضایی گفت: نتایج دیدارهای تدارکاتی ترکیه قابل قبول بود هر چند که رضایت کامل از بازیکنان نداریم.

24 شهریور 1400

چطور رنگ در و دیوار و وسایل را با رنگ و تناژ وسایل چوبی خانه هماهنگ کنیم؟

این روزها در خانه اغلب ما علاوه بر فرش و مبلمان و سایر اکسسوری های تزیینی، وسایل چوبی از بوفه گرفته تا کنسول و حتی به کار بردن چوب در نمای ظاهری منزل به وفور یافت می شود. چه این وسایل چوبی شما از جنس بلوط باشند و چه کاج یا حتی چوب مصنوعی، زیبایی چوب این استحقاق...

22 شهریور 1400

آخرین شرایط جسمانی مهدی چمران

نائب رئیس شورای شهر تهران با اشاره به آخرین شرایط جسمانی مهدی چمران گفت: از اعضای شورای شهر در خصوص انتصابات نظرخواهی شده، ولی تصمیم گیرنده در این زمینه شهردار نو است.

19 شهریور 1400
تعداد: (376)