تخریب محیط زیست و بطری پلاستیکی که تکان نخورد

به گزارش فروشگاه کوچک، این هفته، میلیون ها کاربر شبکه های اجتماعی تصاویر 10 سال پیش و اکنون خود را با هشتگ چالش 10 سال (#10YearChallenge) به اشتراک گذاشتند، اکنون سلبریتی های خارجی و موسسات خیریه نیز وارد چالش 10 سال شده اند اما آنها به گونه ای متفاوت به این چالش پرداخته اند.

تخریب محیط زیست و بطری پلاستیکی که تکان نخورد

به گزارش فروشگاه کوچک و به نقل از دیلی میل، سلبریتی ها و موسسات خیریه اخیرا با انتشار تصاویری خاص در شبکه اجتماعی خود در اینستاگرام توانستند تا حد بسیاری درباره تغییرات محیطی دنیا طی یک دهه اطلاع رسانی نمایند.

هدف سلبریتی ها و موسسات از انتشار این تصاویر، این بود که به مردم بگویند زمین طی این 10 سال بسیار تغییر نموده است.

آنها تصاویری از کاهش اندازه یخچال های طبیعی که اکنون تبدیل به چند قطعه یخ شده اند و آب سنگ های رنگارنگی که اکنون تنها مرجان های آنها باقی مانده اند، منتشر کردند.

سازمان غیردولتی مدافع محیط زیست صلح سبز (Greenpeace) یکی از اولین سازمان های زیست محیطی بود که با انتشار تصاویری از زمین به گونه ای متفاوت در این چالش ظاهر شد. این سازمان دو عکس که در آن جنگل زدایی جنگل های بارانی آمازون تعیین بود، به اشتراک گذاشت.

جنگل زدایی به ریشه کنی درختان جنگلی یک منطقه یا زمین گفته می گردد که در نتیجهٔ آن، تمام یا بخش بزرگی از درختان قطع می گردد و پهنهٔ جدید به عنوان یک منطقه غیرجنگلی مورد استفاده قرارمی گیرد.

در این تصاویر تفاوت بین جنگل های بارانی سبز 10 سال پیش آمازون و جنگل خشک شده اکنون به وضوح قابل مشاهده است.

یکی دیگر از تصاویری که منتشر شد، تصاویر کوه یخی بود. همانطور که در تصویر پیداست این کوه های یخی طی یک دهه به دلیل پدیده گرمایش دنیای در حال ذوب شدن هستند. گرمایش دنیای یا گرم شدن زمین نام پدیده ای است که منجر به افزایش میانگین دمای زمین و سطح اقیانوس ها شده است.

جنوبگان(Antarctica) هر سال حدود 127 گیگاتن از جرم یخ های خود را از دست می دهد و بنا بر گفته های ناسا، گرینلند نیز سالانه 286 گیگاتن از جرم یخ های خود را از دست می دهد.

یکی از تاثیرگذارترین تصاویر مربوط به تصویری از یک بطری در سال 2008 بود که این بطری در سال 2018 نیز همچنان دست نخورده و سالم باقی مانده بود و این در حالی است که متوسط زمان لازم برای تخریب کامل یک بطری پلاستیکی حداقل 450 سال است.

امید است افراد با دیدن این تصاویر کمی مطلع شده و بیشتر به محیط زیست و زمین خود عشق بورزند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 11 خرداد 1398 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: foroshgahak.ir شناسه مطلب: 136

به "تخریب محیط زیست و بطری پلاستیکی که تکان نخورد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تخریب محیط زیست و بطری پلاستیکی که تکان نخورد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید