شرط و شروط ویژه اتحادیه اروپا برای گردشگری

به گزارش فروشگاه کوچک، اتحادیه اروپا قبلاً برنامه هایی را برای ارائه گواهی دیجیتالی به منظور مجاز بودن سفرشان اعلام کرده بود. این مجوز شامل هر کسی می شود که واکسن کرونا را گرفته باشد یا نتیجه تست کرونایش منفی باشد و یا به تازگی از بیماری کرونا بهبود یافته باشد.

شرط و شروط ویژه اتحادیه اروپا برای گردشگری

فرادید:کمیسیون اروپا کاهش محدودیت سفر های غیرضروری از خارج از حوزه این اتحادیه را، توصیه کرده است. براساس طرح های ارایه شده، هر کسی که حداقل دو هفته قبل (از سفرش) آخرین دوز واکسن مورد تأیید اتحادیه اروپا را دریافت کرده باشد، مجاز به سفر به داخل حوزه اتحادیه خواهد بود.

بحث و مصاحبه درباره این توصیه ها از امروز شروع می شود. اورسولا فون درلاین، رئیس کمیسیون اروپا، در توییتی نوشت: زمان احیای صنعت جهانگردی اتحادیه اروپا و برقراری مجدد دوستی های فرامرزی، رسیده است. در حال حاضر اتحادیه اروپا فقط سفر های غیرضروری از هفت کشور را مجاز می داند.

این طرح ها در عین حال حاوی ترمز اضطراری است، که به کشور های عضو اجازه می دهد تا در واکنش به انواع جدید ویروس کرونا و یا وخیم تر شدن شرایط بهداشت در کشور های غیر اتحادیه اروپا، این سفر ها را به سرعت محدود کنند. این طرح هر دو هفته یکبار مورد بررسی قرار می گیرد.

اتحادیه اروپا قبلاً برنامه هایی را برای ارائه گواهی دیجیتالی به منظور مجاز بودن سفرشان اعلام کرده بود. این مجوز شامل هر کسی می شود که واکسن کرونا را گرفته باشد یا نتیجه تست کرونایش منفی باشد و یا به تازگی از بیماری کرونا بهبود یافته باشد.

پیشنهاد های تازه چه هستند؟

کمیسیون اروپا روز دوشنبه گفت، کشور های عضو قادر به پذیرش گردشگران از خارج از اتحادیه اروپا هستند به شرطی که واکسن مورد تأیید این اتحادیه را دریافت کرده باشند؛ اگرچه این واکسن ها می تواند شامل واکسن هایی هم شود که فرایند فهرست استفاده اضطراری سازمان بهداشت جهانی را طی کرده باشند.

کمیسیون اروپا گفته است کشور هایی (در داخل اتحادیه) که مقرراتی برای انجام آزمایش منفی کووید یا قرنطینه برای افراد واکسینه شده در داخل کشور خود ندارند، باید این استثنا ها را هم برای مسافران خارج از اتحادیه اروپا اعمال کنند.

علاوه بر این، بچه هایی که قادر به دریافت واکسن نیستند باید بتوانند با والدین خود سفر کنند به شرطی که آزمایش کرونای آن ها منفی باشد، اگرچه ممکن است در بدو ورود هم ناچار شوند که تست های بیشتری انجام دهند. کمیسیون اروپا افزوده تا زمانی که گواهی سبز دیجیتال اتحادیه اروپا اجرا شود کشور ها باید بتوانند مجوز های کشور های غیراتحادیه اروپا را براساس قوانین ملی قبول کنند.

این برنامه ها همچنین تعداد موارد ابتلا به کرونا را در کشور هایی که از آن ها مجاز به سفر هستند از 25 مورد در هر 100 هزار نفر به 100 مورد افزایش می دهد. در این طرح گفته شده که این رقم هنوز هم بسیار کمتر از میانگین موارد ابتلا در اتحادیه اروپا است که در حال حاضر بیش از 420 مورد در ازای هر 100 هزار نفر است.

این اقدامات بر قوانین موجود در مورد سفر های ضروری یا شهفرایندان اتحادیه اروپا و افراد مقیم در این اتحادیه و یا خانواده های آن ها تأثیر نخواهد گذاشت.

گواهی اتحادیه اروپا چیست؟

هفته گذشته، قانون گذاران اروپایی برنامه هایی را برای تصویب گواهی دیجیتال در سراسر اتحادیه اروپا برای شروع مجدد سفر ها در آستانه تعطیلات تابستانی تصویب کردند.

این گواهی داری یک کد کیو آر (QR)، یک کد گرافیکی قابل خواندن توسط ماشین است، که از مربع های سیاه و سفید تشکیل شده است و حاوی داده های شخصی است و کمیسیون اتحادیه اروپا می گوید از امنیت و ایمنی برخوردار است.

این اتحادیه به همراه سازمان بهداشت جهانی در تلاش است تا اطمینان یابد این گواهی فراتر از مرز های اروپا هم معتبر شناخته می شود.27 کشور عضو همچنین می خواهند کشور های غیر اتحادیه اروپا مانند نروژ، ایسلند و سوئیس را نیز شامل این طرح بکنند.

مقامات در اوایل این هفته گفتند که مسافران واکسینه شده از ایالات متحده نیز می توانند تابستان امسال به اروپا سفر کنند. با این حال، نگرانی های عملی همچنان وجود دارد، از جمله مسایلی مانند مدت دوام ایمنی پس از ابتلا به کرونا و اینکه آیا در میان گسترش سریع انواع مسری تر ویروس کرونا نیازی به دوز های بعدی واکسن هست یا نه؟

مسائل دیگر شامل این است که چه داده هایی برای اثبات این که فردآلوده به ویروس کرونا نیست، مورد استفاده قرار می گیرد و همچنین مسائلی در مورد حفظ اطلاعات خصوصی افراد مطرح است. تعدادی از کشور ها هم که در حال بازگشایی هستند، مجوز ها و گواهی های خود را اعلام کرده اند.

از جمله در دانمارک، از اپلیکیشن پاسپورت کرونا استفاده می شود تا بتواند به مشتریانی که واکسینه شده اند یا از این بیماری بهبود یافته اند، اجازه دهد وارد ، رستوران ها و موزه ها شوند.

منبع: توریسم آنلاین
انتشار: 18 خرداد 1400 بروزرسانی: 18 خرداد 1400 گردآورنده: foroshgahak.ir شناسه مطلب: 1720

به "شرط و شروط ویژه اتحادیه اروپا برای گردشگری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شرط و شروط ویژه اتحادیه اروپا برای گردشگری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید