طراحی ساختمان در کشور، متناسب با فرهنگ بومی نیست

به گزارش فروشگاه کوچک، خبرنگاران/زنجان استاندار زنجان با بیان اینکه کیفیت ساختمان در کشور، متناسب با فرهنگ بومی نیست، گفت: فقدان طراحی و معماری نو متناسب با فرهنگ بومی، کیفیت ساختمان در کشور را با اُفت شدید روبرو نموده است.

طراحی ساختمان در کشور، متناسب با فرهنگ بومی نیست

جهت دریافت خدمات قیمت درب ضد سرقت با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. گروه آبان ارائه دهنده بهترین درب ضد سرقت ایرانی و خارجی میباشد.

به گزارش فروشگاه کوچک و به نقل از روابط عمومی استانداری زنجان، اسدالله درویش امیری در ملاقات با اعضای هیئت مدیره سازمان نظام مهندسی ساختمان استان زنجان، تاکید نمود: عدم همراهی مناسب شهرداری ها و نیز ارائه طرح های ساختمانی مشابه و کپی برداری شده و فقدان طراحی ها و معماری نو متناسب با فرهنگ بومی، کیفیت ساختمان در کشور را با اُفت شدیدی روبرو نموده و عمر بناهای ساخته شده امروز به کمتر از 20 یا حتی 15 سال رسیده است. وی بر ضرورت توجه به هنر معماری فاخر در کشور، استفاده بهینه از ثروت ملی در صنعت ساختمان و ارائه راهکارهای مناسب برای صرفه جویی در مصرف انرژی در بناها تاکید نمود و همراهی شهرداری ها و مدیران اجرایی را در این زمینه خواهان شد. نماینده عالی دولت در استان زنجان با تاکید بر سابقه معماری فاخر در ایران، با بیان این مطلب که ایرانیان در معماری، سرآمد همه تمدن های بشری هستند، گفت: با وجود آثار فاخر فرهنگی و تاریخی در کشور، ایران می تواند به یکی از مقاصد و اهداف مهم گردشگری فرهنگی و تاریخی در سطح دنیا تبدیل گردد. استاندار زنجان، زمین، مصالح ساختمانی و زیرساخت هایی نظیر آب، برق و گاز را از جمله ثروت های ملی در صنعت ساختمان برشمرد و اظهار کرد: به دلیل استفاده از ثروت های ملی در صنعت ساختمان، مهندسان نباید از کمیت و کیفیت بنا به راحتی چشم پوشی نمایند. وی از عدم احداث بناهای فاخر در سطح کشور طی سنوات اخیر انتقاد کرد و گفت: معماری عالی در بناها و آثار تاریخی گذشته همچون عمارت چهل ستون اصفهان و عمارت مسعودیه در تهران زمانی ساخته شده اند که مهندسان و معماران از امکانات و دانش امروز بهره مند نبوده اند. درویش امیری در ادامه بر ضرورت همراهی سازمان نظام مهندسی در تامین و صرفه جویی از انرژی در ساختمان ها و بناها تاکید نمود و اضافه نمود: در احداث ساختمان های مسکونی باید با فکر فعال و ارائه طرح های نو به معماری فرهنگی، اجتماعی و اخلاقی جامعه توجه بیشتری گردد. وی، ایجاد انسجام در نظام های مهندسی در حوزه های مختلف را مهم دانست و ابراز امیدواری کرد: ارائه دیدگاه های تخصصی مهندسان به مدیران اجرایی کشور در احداث بناهای فاخر یاری کند و معماران نیز با مهندسان همراهی بیشتری داشته باشند. درویش امیری همچنین وجود بخشی از کاستی ها در سازمان نظام مهندسی و جامعه مهندسان کشور را به دلیل شرایط مالی و عدم رونق مالی در بخش مسکن مطرح نمود. در ادامه این ملاقات، هر یک از اعضای سازمان نظام مهندسی ساختمان استان به بیان دیدگاه ها و مسائل موجود در حوزه عمرانی و معماری پرداختند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 21 اسفند 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: foroshgahak.ir شناسه مطلب: 812

به "طراحی ساختمان در کشور، متناسب با فرهنگ بومی نیست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "طراحی ساختمان در کشور، متناسب با فرهنگ بومی نیست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید