فعال هنگ کنگی گناهکار شناخته شد

به گزارش فروشگاه کوچک، خبرنگاران: فعال حامی دموکراسی هنگ کنگ امروز (آدینه) به همراه چهار تن دیگر بابت شرکت در یک اجتماع غیرقانونی در چهارم ژوئن سال گذشته میلادی گناهکار شناخته شد.

فعال هنگ کنگی گناهکار شناخته شد

با ما همراه باشید و با تور چین ارزان از شگفت انگیزترین کشور دنیا دیدن کنید بر روی دیوار چین سلفی بگیرید، از قصر ممنوعه دیدن کنید و در خیابان شانگهای پیشرفته ترین آسیا قدم بزنید.

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایسنا، به نقل از خبرگزاری رویترز، جاشوآ وونگ، فعال دموکراسی خواه هنگ کنگی سال گذشته میلادی برای بزرگداشت سرکوب 1989 معترضان در داخل و اطراف میدان تیان آن من پکن متهم و امروز گناهکار شناخته شده است.

این نخستین بار بود که شب زنده داری در هنگ کنگ برای برگزاری این مراسم ممنوع شد و پلیس با خاطیان برخورد کرد و علت آن هم کروناویروس بود. سال جاری نیز برگزاری این مراسم همان سرنوشت را دارد.

با وجود آنکه سال گذشته میلادی مراسم ممنوع شده بود، اما ده ها هزار تن با روشن کردن شمع در هنگ کنگ اجتماعاتی کاملا صلح آمیز برگزار کردند.

جاشوآ وونگ که پس از گناهکار شدن بابت شرکت و سازمان دهی یک اجتماع غیرقانونی در جریان اعتراضات گسترده حامی دموکراسی 2019 در زندان بود، امروز در دادگاه منطقه ای هنگ کنگ گناهکار شناخته شد.

سایر فعالان لستر شوم، جانل لئونگ و تیفانی یون هستند. ادی چو یکی دیگر از فعالان حامی دموکراسی امروز خواهان احاله دادرسی شده و قرار است جلسه دادگاهیش 11 ژوئن برگزار گردد.

بزرگداشت قتل عام تیان آن من در چهارم ژوئن گذشته میلادی باعث تنش هایی در هنگ کنگ شد چرا که دولت پکن یک قانون جدید امنیت ملی را در این دولتشهر وضع نموده که هرکسی که اقدام به تبانی با نیروهای خارجی کند یا دست به تروریسم یا اقدامات جدایی طلبانه بزند، با حبس ابد روبرو می گردد.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 30 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 30 اردیبهشت 1400 گردآورنده: foroshgahak.ir شناسه مطلب: 1695

به "فعال هنگ کنگی گناهکار شناخته شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فعال هنگ کنگی گناهکار شناخته شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید