مدیریت بحران قزوین اطلاعیه های هواشناسی را جدی نمی گیرد

به گزارش فروشگاه کوچک، خبرنگاران/قزوین مدیرکل هواشناسی استان قزوین گفت: یکی از معضلات استان قزوین این است که هواشناسی را جدی نمی گیرند، جلسات کمیته بحران باید زودتر برگزار شود، ما اطلاعیه و پیش بینی ها را به مدیریت بحران استانداری می دهیم اما اغلب جدی گرفته نمی شود.

مدیریت بحران قزوین اطلاعیه های هواشناسی را جدی نمی گیرد

یوسف شیخ الملوکی، مدیرکل هواشناسی استان قزوین در جلسه علنی شورای شهر قزوین که شب گذشته 28 دی با موضوع آلودگی هوای استان قزوین برگزار گشت، شرح داد: گرم شدن کره زمین باعث تغییرات اقلیمی شده است که همین امر باعث رخ دادن سیل در اقصی نقاط کشور می شود و این ها بیانگر یک هشدار است، ممکن است در آینده شاهد بارندگی شدید در قزوین باشیم آیا برای آن برنامه ریزی خاصی اجرا شده است؟

وی افزود: ما نمی توانیم با طبیعت بجنگیم بنابراین لازم است که برنامه های خود را مدیریت کنیم، قزوین آلوده است چراکه واحدهای صنعتی زیادی بدون پیوست زیست محیطی در حال فعالیت هستند، بارها تأکید کرده ام که هواشناسی را نیز در کمیته امور زیربنایی دعوت کنند اما محقق نشده است.

به گزارش خبرنگاران، مدیرکل هواشناسی استان قزوین اظهار کرد: پروژه های شهری بدون در نظر دریافت پیوست زیست محیطی اجرا می شوند، مثلاً در منطقه ای نیاز است که سازه ای مقاوم در برابر باد انتخاب شود که بدون در نظر دریافت آن ساختمان تأسیس و مشکلاتی بعدازآن ایجاد می شود.

وی تأکید کرد: یکی از معضلات استان قزوین این است که هواشناسی را جدی نمی گیرند، جلسات کمیته بحران باید زودتر برگزار شود، ما اطلاعیه و پیش بینی ها را به مدیریت بحران استانداری داده ایم و گفته ایم که بارش برف با چه شدتی است تا تعطیلی مدارس اعلام شود اما تا به امروز با ما ارتباطی ندریافتد، اغلب ما اعلام می کنیم که روز آینده غافلگیر نشوند اما پیگیری خاصی صورت نمی گیرد.

شیخ الملوکی شرح داد: دوشنبه ریزموج داریم و مورد خاصی وجود ندارد اما در سطح استان یخبندان داریم، سه شنبه و چهارشنبه اما موج ها به سمت ما حرکت می کنند باید اقدامات لازم صورت بگیرد، ما اطلاعیه سه شنبه و چهارشنبه را نیز فردا در اختیار مدیریت بحران استان قزوین قرار خواهیم داد.

وی بیان نمود: ما یک ایستگاه بین المللی در فرودگاه قزوین داریم که بیش از 50 سال آمار دارد، همچنین سیلوتیک تکمیلی تمام اتوماتیک در رازمیان، آبیک و سیردان، سیلوتیک تکمیلی نیمه اتوماتیک که 12 ساعته دیده بان دارد در بوئین زهرا، آوج، تاکستان، معلم کلایه و کوهین، دو ایستگاه اقلیم شناسی اتوماتیک در اسماعیل آباد و نیروگاه شهید رجایی، دو ایستگاه اقلیم شناسی سنتی و دو ایستگاه جاده ای و 29 ایستگاه باران سنجی در سطح استان قزوین داریم.

مدیرکل هواشناسی استان قزوین اظهار کرد: ما در شمال شهر قزوین هیچ ایستگاه هواشناسی نداریم درواقع هیچ اطلاعات جوی از شمال شهر قزوین نداریم، تنها ایستگاه موجود در این منطقه فرودگاه است که آن هم پوشش شهرستانی ندارد، درخواست داریم شورای شهر مبلغی برای احداث ایستگاه در منطقه شمال شهر در اختیار ما قرار دهد.

وی افزود: در باراجین که ایستگاه توریستی است هیچ داده و اطلاعاتی نداریم و تا زمانی که داده آماری وجود ندارد نمی توانیم برنامه ریزی مناسبی انجام دهیم، ما یک ایستگاه در بالا شهر قزوین نیاز داریم چراکه پیش بینی برای این مناطق سخت است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 16 اسفند 1398 بروزرسانی: 16 اسفند 1398 گردآورنده: foroshgahak.ir شناسه مطلب: 796

به "مدیریت بحران قزوین اطلاعیه های هواشناسی را جدی نمی گیرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مدیریت بحران قزوین اطلاعیه های هواشناسی را جدی نمی گیرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید