پرواز آزمایشی هواپیمای برقی رولزرویس

به گزارش فروشگاه کوچک، هواپیمای برقی و تک سرنشین رولز رویس برای نخستین بار 15 دقیقه در آسمان پرواز کرد. این هواپیما دارای پک باتری با متراکم ترین اندازه انرژی به کار رفته در یک وسیله نقلیه هوایی است.

پرواز آزمایشی هواپیمای برقی رولزرویس

رولز رویس برای فعالیت در حوزه هوانوردی و تولید موتورهای جت مشهور است. اکنون یک هواپیمای تمام الکتریک این شرکت نخستین پرواز خود را انجام داده است.

هواپیمای Spirit of Innovation پروازی 15 دقیقه ای انجام داد که سرآغاز مرحله آزمایشی آن است. در این مرحله اطلاعاتی درباره قدرت الکتریکی هواپیما و سیستم محرکه آن جمع آوری می شود.

رولز رویس در بیانیه ای اظهار داشت این هواپیمای برقی مجهز به یک پک باتری با 6 هزار سلول و 3 موتور است که می توانند 400 کیلووات ساعت انرژی تولید کنند. همچنین این شرکت ادعا می کند سرعت هواپیمای مذکور به تدریج به 300 مایل بر ساعت می رسد. این هواپیمای تک سرنشین دارای پک باتری با متراکم ترین میزان انرژی است که تا به امروز در یک وسیله نقلیه هوایی به کار رفته است.

پرواز آزمایشی هواپیمای رولز رویس یک سال پس از برنامه ریزی برای بلند شدن آن زمین اجرا شده است.

این شرکت همچنین مشغول توسعه یک تاکسی هوایی با همکاری Tecnam است. هدف از این همکاری ساخت یک هواپیمای تجاری برقی برای بازار حمل ونقل است.،مهر

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 3 مهر 1400 بروزرسانی: 3 مهر 1400 گردآورنده: foroshgahak.ir شناسه مطلب: 1880

به "پرواز آزمایشی هواپیمای برقی رولزرویس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پرواز آزمایشی هواپیمای برقی رولزرویس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید