کنترل انصارالله یمن بر شهر استراتژیک العبدیه در مارب

به گزارش فروشگاه کوچک، منابع داخلی یمن از کنترل نیروهای انصارالله بر مرکز شهر العبدیه در جنوب غربی استان مارب خبر دادند. سازمان ملل نیز خواهان برقراری آتش بس در این استان شد.

کنترل انصارالله یمن بر شهر استراتژیک العبدیه در مارب

به نقل از سایت المسیره، این منابع گفتند، انصارالله توانست بر مرکز منطقه العبدیه کنترل پیدا کند اما درگیری ها در جنوب و شرق آن همچنان ادامه دارد.

شهر العبدیه واقع در جنوب غربی استان مارب، با توجه به موقعیت جغرافیایی خود که یکی از ورودی های اصلی به استان استراتژیک مارب محسوب می گردد و دو استان البیضا و شبوه را از غرب و جنوب به وسیله رشته کوهها پهناور به هم متصل می نماید، اهمیت استراتژیکی دارد.

پیشتر این منطقه نقطه حرکت دولت مستفعی یمن به سمت استان البیضا با هدف قطع خطوط امدادرسانی انصارالله بود.

احمد عایض، روزنامه نگار یمنی گفت، تمام شدن امدادهای نظامی و غذایی و نیز تشدید حملات انصارالله به این منطقه باعث شد موازین درگیری در جنوب مارب دگرگون گردد.

انصارالله با این پیشرفت در آستانه کنترل بر مرکز منطقه الجوبه است که در 30 کیلومتری شهر مارب واقع شده است. این شهر آخرین پایگاه دولت مستعفی، پایگاه ارتش ملی و مقر وزارت دفاع است.

اما هانس گروندبرگ، نماینده ویژه سازمان ملل در یمن خواهان توقف درگیری ها در مارب شد و گفت، تداوم درگیری ها شرایط هزاران یمنی را وخیم و حقوق بشر را نقض می نماید.

دیوید گریسلی، هماهنگ کننده امور انسانی سازمان ملل نیز گفت، از مفاد توافق طرف های درگیر بر سر آتش بس در العبدیه این است که شهروندان و کارکنان حوزه انسانی در امنیت تردد داشته باشند و زخمی ها نیز از منطقه خارج شوند اما حدود 35 هزار تن در تردد به این منطقه مشکل دارند و 17 هزار تن نیز در نتیجه این درگیری ها از العبدیه فرار نموده اند.، ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 22 آبان 1400 بروزرسانی: 22 آبان 1400 گردآورنده: foroshgahak.ir شناسه مطلب: 1932

به "کنترل انصارالله یمن بر شهر استراتژیک العبدیه در مارب" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کنترل انصارالله یمن بر شهر استراتژیک العبدیه در مارب"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید