از جان گذشتگی ، آخرین درس استاد

به گزارش فروشگاه کوچک، استاددانشگاه وقتی برای نجات پسر خردسالش و پسر دایی نوجوان خود به داخل کانال آب پرید ، جانش را از دست داد. پسر نوجوان هم غرق شد اما اهالی توانستند پسر 10 ساله استاد دانشگاه را نجات دهند .

از جان گذشتگی ، آخرین درس استاد

به گزارش گروه حوادث خبرنگاران از روزنامه جام جم ، مرد 37 ساله ای همراه پسر 10 ساله خود وپسر دایی اش به حاشیه کانال پمپاژ آب شهید میر حسینی در سه راهی بخش جزینک شهرستان زهک رفته بودند که یکی از بچه ها به داخل کانال سقوط کرد.

پسر و پدر برای نجات او اقدام کردند که خودشان هم گرفتار شدند. پس از این حادثه ، افراد بومی و نیروهای امدادی هلال احمر در محل حاضر شدند که پسر 10 ساله نجات یافت اما دو نفردیگر غرق شده و فوت کردند.

حامد میر شکار ، رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان زهک در این باره به خبرنگار جام جم گفت : ساعت 17 و 30 دقیقه پنجشنبه بیست و سوم بهمن سال جاری فردی به هلال احمر خبر داد که دو کودک و یک مرد جوان دچار حادثه شده و در کانال خروجی آب چاه نیمه چهارم زهک افتاده اند. نیروهای امدادی برای نجات آنها به محل حادثه رفتند که معلوم شد افراد بومی با استفاده از طناب توانسته اند پسر 10 ساله را نجات دهند. کوشش ها ادامه داشت تا این که جسد پسر 12 ساله پیدا شد اما ردی از مرد 37 ساله غرق شده نبود . در ادامه بعد از 180 دقیقه جست وجو، جسد مرد جوان که برای نجات جان پسردایی و فرزندش خود را به آب زده بود ، پیدا شد .

محمد امین شبرنگی ، مهندس 37 ساله و استاد دانشگاه سیستان و بلوچستان در این حادثه برای نجات جان فرزندش و پسردایی خود که در کانال آب افتاده بودند، اقدام کرد اما جان خود را از دست داد و فوت شد .

برادر داغدیده اوبه خبرنگار ما گفت : برادرم دو پسر دارد که یکی خردسال و دیگری 10 ساله است . ما ساکن زاهدان هستیم و بیشتر مواقع برای دیدن اقوام و یاری به ایتام از زاهدان به زهک می رفتیم . روز حادثه، بچه ها برای دیدن ماهی های داخل آب به کنار کانال رفته بودند که پسردایی مان به نام امیر علی 12 ساله پایش سر خورد و داخل کانال آب افتاد. برادرزاده 10 ساله ام محمد صادق سمت او رفت تا با دریافت دستش وی را نجات دهد که خودش هم داخل کانال آب افتاد. مادرم و زن همراه او فریاد می زدند و یاری می خواستند. برادرم با دیدن این صحنه برای نجات دو بچه وارد کانال آب شد. با صدای یاری خواهی خانواده ام ، اهالی متوجه ماجرا شده وبه یاری آنها شتافتند و توانستند با استفاده از طناب برادرزاده ام را زنده از داخل کانال آب بیرون بیاورند اما برادرم و پسر دایی مان فوت شدند. برادرم سعی نموده بود، پسر 12 ساله را به کنار کانال برساند اما پیروز نشد. برادرم بارها در این کانال شنا نموده بود.

معصومه ملکی - حوادث روزنامه خبرنگاران

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 3 فروردین 1400 بروزرسانی: 3 فروردین 1400 گردآورنده: foroshgahak.ir شناسه مطلب: 1588

به "از جان گذشتگی ، آخرین درس استاد" امتیاز دهید

3 کاربر به "از جان گذشتگی ، آخرین درس استاد" امتیاز داده اند | 5 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "از جان گذشتگی ، آخرین درس استاد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید